Rozmowa o piłce nożnej

Rozmowa o piłce nożnej 16

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich miłośników regionu na spotkanie „Piłkarskie dawne i obecne kluby piłkarskie Białej Podlaskiej 1919-2019”. Jego bohaterem będzie autor książek o tej tematyce – Cezary Hince.

Odbędzie się ono w czwartek (7 listopada) w dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a (I piętro). Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać historię bialskiej piłki nożnej, liczącą już sto lat.

Cezary Hince jest bialczaninem, absolwentem Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Od lat pasjonuje się historią piłki nożnej w naszym regionie. Zajmuje się dokumentowaniem bialskiej i lokalnej piłki nożnej w strukturach Bialskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Jest autorem książek, w których opisuje historię bialskich klubów, prezentuje statystyki rozgrywek, zestawienia zawodników, a także zamieszcza wiele fotografii, skanów z prasy i dokumentów. W ciągu kilku ostatnich lat ukazały się: Piłkarski AZS : historia, mecze i piłkarze AZS Biała Podlaska w latach 1974-1996 (Siedlce, 2013), Piłkarskie losy Podlasia : historia, mecze i piłkarze Podlasia : Biała Podlaska w latach 1957-2017 (Siedlce, 2017), Piłkarskie dawne i małe kluby Białej Podlaskiej w latach 1918-2018 (Siedlce, 2018), Piłkarski AZS w obiektywie : historia AZS AWF Biała Podlaska w latach 1974-1996 (Biała Podlaska – Siedlce, 2019). Rozmowę z Cezarym Hince poprowadzi na spotkaniu Maciej Szupiluk.

Organizatorzy zapraszają do biblioteki wszystkich miłośników piłki nożnej, pragnących zgłębić historię tej dyscypliny sportu w naszym mieście. Będzie to też okazja do zakupu książek autora.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *