Rozpoczął się polsko-litewski projekt OHP

Rozpoczął się polsko-litewski projekt OHP 16

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy trwają działania przygotowawcze w ramach realizacji projektu „Obdarowani wolnością”, finansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.

Projekt rozpoczął się 1 lipca. Bierze w nim udział po dziesięciu uczestników oraz dwóch opiekunów z litewskiej organizacji partnerskiej.

– Przygotowując się do przeprowadzenia międzynarodowej wymiany młodzieży w sierpniu bieżącego roku, młodzież rozpoczęła spotkania w swoich narodowych grupach oraz samodzielnie przygotowuje prezentacje, wywiady, plakaty, program wieczorków narodowych, gry i zabawy, które zostaną wykorzystane podczas międzynarodowego spotkania w Roskoszy – pisze Maja Hince z ECKiW OHP w Roskoszy.

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy przypomnieli sobie i przeanalizowali wszystkie cele i założenia. Omówili także kwestie organizacyjne związane między innymi z transportem i zakwaterowaniem.

Celem projektu jest inspirowanie młodzieży i zainteresowanie ich wydarzeniami z najnowszej historii Polski i Litwy związanej z pontyfikatem Papieża św. Jana Pawła II w kontekście odzyskania wolności i niepodległości przez kraje partnerskie poprzez atrakcyjne i aktywne metody edukacyjne. Młodzież biorąca udział w projekcie będzie pogłębiała wiedzę w tym zakresie i zachęcała społeczność lokalną do zgłębiania wiedzy. Ponadto uczestnicy będą poznawać najnowszą historii kraju sąsiedzkiego, nawiązywać dialog międzykulturowy oraz promować aktywność w swoim lokalnym środowisku.

Rozpoczął się polsko-litewski projekt OHP 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *