Rusza ogromny projekt komunikacyjny

Rusza ogromny projekt komunikacyjny 16
Umowa o dofinansowanie już podpisana. Przetargi zostaną ogłoszone w maju.
Projekt pn. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska” otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 22 mln zł w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu zostanie zakupionych pięć nowoczesnych autobusów spełniających normę EURO VI, które zastąpią wysłużone pojazdy komunikacji miejskiej.

Powstanie także sieć ścieżek rowerowych o łącznej długości ponad 20 km, które w połączeniu z już istniejącymi mają stworzyć spójny system dróg dla miłośników rowerów. Ponadto zostanie wybudowana ścieżka rowerowa łącząca Cicibór, Roskosz i Hrud z Białą Podlaską.

W ramach projektu zaplanowano także remonty i przebudowy chodników, kładek pieszo-rowerowych na Krznie, wiat przystankowych oraz poszczególnych skrzyżowań, sygnalizacji i oświetlenia ulicznego.

Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na IV kwartał 2020 r.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. O to świetna wiadomość. Oby ścieżki rowerowe łączyły się a nie tak pocięte z
    doskoku jak teraz. Najwięcej rowerów jeździ z Woli Łomaską przez most w stronę centrum-w obie strony. Tam jest i tak duży ruch i jeszcze dużo rowerów nawet teraz w zimie jeździ. Na tym odcinku ścieżka przydała by się jak złoto! Bardzo.