Ruszył konkurs ZUS. Do wygrania dofinansowanie

Ruszył konkurs ZUS. Do wygrania dofinansowanie 15

Pracodawcy, którzy wezmą udział w konkursie mogą wygrać dofinansowanie do działań poprawiających warunki pracy. Kwoty zaczynają się od 10 tys. zł i sięgają do nawet pół miliona złotych.

Wnioski można składać od dzisiaj do 23 sierpnia. – Instytucja wybierze projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Można zdobyć dofinansowanie na przykład na działania zmniejszające nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który ograniczy obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego pracowników. Lista możliwości jest długa, a szczegóły można znaleźć na stronie internetowej ZUS – wyjaśnia Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

O tym, jak wysokie będzie dofinansowanie zadecyduje wartość projektu oraz liczba zatrudnionych. Zakłady, które ubezpieczają do dziewięciu osób mogą otrzymać nawet do 90 procent szacowanej wartości projektu. ZUS planuje wydać na poprawę bezpieczeństwa w zakładach pracy aż 50 mln zł. Do konkursu mogą przystąpić aktywni przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków.

Wnioski konkursowe będą sprawdzone pod kątem formalnym. Następnie trafią do ekspertów Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, którzy odpowiadają za merytoryczną ocenę projektów.

Regulamin konkursu oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej ZUS. Aby uzyskać więcej informacji należy kontaktować się mailowo pod adresem [email protected] do 16 sierpnia.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *