Ruszył powiatowy konkurs plastyczny

Ruszył powiatowy konkurs plastyczny 16

Amatorzy sportu i plastyki mogą wziąć udział w konkursie „Wiele dróg, jeden cel”. Jego tematem jest sport jak i życie codzienne. Organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe i ich uroczyste wręczenie.

Rozpoczął się powiatowy konkurs plastyczny „Wiele dróg, jeden cel” organizowany przez Klub Olimpijczyka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. Jego celem jest promocja sportu, pobudzanie wrażliwości artystycznej i aktywności twórczej, uświetnienie Jubileuszu 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz promowanie młodych talentów w dziedzinie plastyki. Prac konkursowe mają przedstawiać jeden z dwóch tematów – „Wiele dróg, jeden cel” lub „Wartości i szlachetne ideały”, w sportowym lub codziennym aspekcie życia autora.

Konkurs skierowany jest do amatorów, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Rozstrzygany będzie w trzech kategoriach wiekowych. Praca musi być wykonana samodzielnie i nie publikowana nigdy wcześniej. Można wykonać ją w dowolnej technice w formacie A4 lub A3. Podpisane pseudonimem prac należy wysłać do 15 kwietnia pod adres Klub Olimpijczyka, ul. Wojska Polskiego 88, 21 – 550 Terespol. Dzieła powinny mieć także załączoną kopertę podpisaną pseudonimem. Mają znajdować się w niej takie dane jak imię i nazwisko, numer telefonu, klasa, szkoła oraz imię i nazwisko opiekuna.

Autorzy najlepszych prac zostaną wyróżnieni i nagrodzeni podczas XI Katyńskich Powiatowych Biegów Przełajowych w Terespolu. Uroczystość odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 10. Na zwyciężców czekają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *