Rycerze opanują miasto. Będą walki

Rycerze opanują miasto. Będą walki 16

Już niebawem fani rycerzy i średniowiecznych zwyczajów będą mieli okazję na dobrą zabawę. Będzie to dziesiąta edycja Wiwatów Królewskich.

X Wiwaty Królewskie odbędą się w sobotę (2 czerwca) w Międzyrzecu Podlaskim. Na godzinę 10.30 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie. Tuż po nim rycerze, goście i uczestnicy przemaszerują w towarzystwie królewskiej pary do centrum miasta. Tam odbędą się pokazy walk rycerskich, salwa z broni czarnoprochowej oraz krótki koncert muzyki średniowiecznej.

O 12 będzie można wziąć udział w poszukiwaniu Świętego Graala. Jest to zabawa nie tylko dla rycerzy, ale także dla dzieci i uczestników. O tej samej godzinie rozpoczną się turnieje dla rycerzy. Będą pojedynki oraz strzelanie z łuku.

Dodatkowo podczas Wiwatów Królewskich odbędą się warsztaty garncarskie, kowalskie, kuchni średniowiecznej oraz wiele innych. Będzie można zobaczyć wiele stoisk tematycznych.

Na godzinę 13.30 zaplanowano gry plebejskie. Tuż po nich odbędzie się wielobój rycerski. O 16 będzie można zobaczyć pokazy łucznictwa konnego. Godzinę później rozpoczną się warsztaty mielenia zboża w żarnach, wyrobu ciasta na chleba i podpłomyków. Zakończą się oczywiście degustacją.

O 20 rozpocznie się Bitwa Wieczorna. Po niej dla publiczności zagra zespół Viatores oraz Liarman. Po koncercie publiczność obejrzy teatr ognia. Organizatorzy zapowiadają też niespodziankę na zakończenie pierwszego dnia imprezy.

W niedzielę (3 czerwca) o 10 odprawiona zostanie msza święta z udziałem rycerzy w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Po niej rozegrany zostanie finał turnieju łuczniczego.

Tego dnia w samo południe do obozu zawita król. Odbędzie się tzw. „Przywitanie Króla”. O 13.30 damy wezmą suknie za pas i zmierzą się w biegu. Chwilę po nim dzieci będą mogły wziąć udział w grach i zabawach plebejskich. O 15 odbędzie się turniej rycerski dla dzieci. Każde z nich będzie mogło wziąć w nim udział.

X Wiwaty Królewskie zakończy rozdanie nagród zwyciężcom turniejów i poszukiwaczom Świętego Grala.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *