Rycerze opanują tereny nad Krzną

Rycerze opanują tereny nad Krzną 16

Bialska Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Fortis” organizuje po raz pierwszy własny turniej rycerski. Będzie to forma uczczenia jubileuszu 15-lecia powstania grupy.

Najbliższy weekend będzie obfitował w rycerskie i średniowieczne atrakcje. Podczas I Turnieju Rycerskiego Fortis będzie można zobaczyć walki rycerzy czy też wziąć udział w warsztatach stemplowania tkanin, kowalstwa, bartnictwa jak i wyplatania ze słomy i łyka. Nad Krzną powstanie w tym czasie duży obóz średniowieczny z namiotami, rycerzami oraz stoiskami rzemieślników.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11 w sobotę (6 lipca) nad Krzną w Prosiukach. Pół godziny później będzie można zobaczyć tam turniej rzutu oszczepem, łuczniczy oraz pojedynki rycerzy ciężkozbrojnych. O 15 rozpocznie się turniej rycerski dla dzieci. Tuż po nich zmierzą się lekko uzbrojeni rycerze oraz drużyny. Na zakończenie pierwszego dnia zaplanowano konkurs kulinarny.

W niedzielę (7 lipca) impreza rozpocznie się o 11 konkursem strojów średniowiecznych. O 12.30 przybyli będą mogli odegrać turniej średniowiecznych „kręgli”. Walki drużynowe rozpoczną się pół godziny później. Atrakcją ma być także konkurs rzutów balem. Jubileuszowy turniej rycerski zakończy się o godzinie 16.

W turnieju mają wziąć udział także grupy rekonstrukcyjne z Białegostoku, Warszawy, Międzyrzeca Podlaskiego, Lublina, Zamościa, Ukrainy, Litwy i Białorusi.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *