Rywalizowali z wiosłami w dłoniach

Screenshot_2019-04-16 Kayak Days na AWF – promujmy kajakarstwo (2)
fot. bialapodlaska.pl

Za nami kolejna odsłona AWF Kayak Days. To wydarzenie co roku gromadzi wielu miłośników tej formy sportu. Była to dobra okazja do wysłuchania ciekawych prelekcji, a także do poznania technik z zakresu pływania użytkowego oraz podszlifowania swoich umiejętności kajakowych.

Kayak Days są organizowane co roku przez bialską filię Akademii Wychowania Fizycznego.  Środowe (10 kwietnia) wydarzenie rozpoczęła prelekcja wygłoszona przez Utę Kühn, wiceprezes ds. kajakarstwa dla wszystkich PZKaj. Prelegentka mówiła na temat „Upowszechnienia kajakarstwa wśród dzieci i młodzieży w kontekście szkolenia kadr w Polskim Związku Kajakowym”.

Tego dnia na pływalni AWF chętni mogli zobaczyć pokazy technik z zakresu pływania użytkowego oraz pokazy technik kajakowych w wykonaniu instruktorów RETENDO. Pod ich okiem można było doskonalić też swoje umiejętności. Uczestnicy wydarzenia mieli też okazję zmierzyć się w zawodach, po których otrzymali nagrody z rąk prezydenta miasta.

Kayak Days były też szansą na pogłębienie swojej wiedzy na temat tej dziedziny sportu. Marek Pomietło, instruktor kajakarstwa turystycznego AWF mówił o „Podlaskich trasach kajakowych – Zielawie, Krznie, Bugu – jako atrakcjach turystycznych”. Z kolei Piotr Sikora, turysta ekstremalny i ekspert PSKK RETENDO wygłosił wykład „W stronę kajakarstwa ekstremalnego. O Himalayaku raz jeszcze”.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *