Rzeźba i eksperymenty przy parku

Rzeźba i eksperymenty przy parku 16
Sylwester Ambroziak zajmuje się rzeźbą, instalacją, eksperymentalnym filmem animowanym, a także rysunkiem. Jego dzieła będzie można podziwiać już niebawem w bialskiej galerii.

Wernisaż zaplanowano na 2 lutego o godzinie 18 w Galerii Podlaskiej. Wystawę zaprojektowano specjalnie z myślą o kameralnym, dwupoziomowym wnętrzu tego budynku. Górną część wypełniły rzeźby, które zostały ustawione tak ściśle, by widz był zmuszony do podążania wytyczoną trasą i przeciskania się między figurami prawie się o nie ocierając.

W samym centrum umiejscowiona jest kompozycja „Piaskownica”, wokół której rozgrywa się upozorowana inscenizacja. Dolne piętro galerii posłuży do projekcji filmu animowanego „Sen” oraz do zaprezentowania instalacji „Łóżeczko” z ruchomą rzeźbą i specjalnie przygotowaną ścieżką dźwiękową.

Wystawa nosi tytuł „Mama, I’m coming home”, który został zapożyczony z piosenki Ozzy’ego Osbourne’a i Lemmy’ego Kilmstera z zespołu Black Sabbath. Podejmuje ona problem wykorzeniania i przemocy w kontekście aktualnej sytuacji geopolitycznej i technologicznie zapośredniczonej komunikacji międzyludzkiej.

Autorem wystawy jest Sylwester Ambroziak – urodzony w 1964 roku w Łowiczu, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego prace można było zobaczyć na ponad 90 wystawach indywidualnych oraz ponad 140 wystaw zbiorowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Ekspozycje będzie można oglądać od do 28 lutego.

Rzeźba i eksperymenty przy parku 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *