Rzeźba i obraz w nadbużańskiej miejscowości

Rzeźba i obraz w nadbużańskiej miejscowości 16

Dwóch artystów będzie miało swój wernisaż w miejscowości nad Bugiem. Sławatycze będą gościć Renatę Mozołowską i Mariusz Komorowskiego.

Już w najbliższa niedzielę w Sławatyczach będzie otwarta wystawa malarstwa i rzeźby. Początek spotkania o godz. 14 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach.

Renata Mozołowska ur. 06.10.1975r. we Włodawie. Współczesna artystka polska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w poleskiej wsi Hańsk, gdzie ukończyła szkołę podstawową. W latach (1990-95) uczyła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. B. Morando w Zamościu, następnie studiowała rzeźbę na gdańskiej ASP pod kierunkiem profesorów: E. Sitka, L. Ostrogórskiej i S. Ostrowskiego. Dyplom ze stopniem bardzo dobrym uzyskała w roku 2004, w pracowni prof. S. Ostrowskiego.

Dorobek artystyczny artystki obejmuje rzeźbę, rysunek, a także malarstwo. Dominującym tematem pozostają portrety, dla których inspirację stanowią mieszkańcy rodzinnego regionu.

Mariusz Komorowski urodził się we Włodawie (21.VII.1974r) tam mieszka i ma pracownie. Malarz amator. Od 2005 jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie, zrzeszającego twórców  amatorów i profesjonalistów a od 2012 jest członkiem zarządu. Uczestniczył w około 50 plenerach malarskich na terenie całego kraju. w Latach 2007-20010 na Pomorzu w Dolinie Charlotty doskonali swój malarski warsztat oraz techniki olejne. Ma za sobą 3 wystawy indywidualne we Włodawie oraz 20 wystaw zbiorowych  na terenie Polski, w tym w Koszalinie w Galerii N (2016) pt „Koszalin i inne zakątki Polski”.

Współorganizator plenerów malarsko rzeźbiarskich we Włodawie. Jest laureatem II miejsca w konkursie ARTE.FM „Polska Ginąca”  (2009). Inspiracją dla niego jest przyroda i piękno Polesia oraz Podlasia a także szeroko pojęte malarstwo impresjonistyczne, rosyjski realizm, dzieła epoki romantyzmu.

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *