Rzucali młotem pod okiem mistrzyni

DSC_0648

Na jeden dzień jedno z boisk szkolnych w międzyrzeckiej gminie zamieniło się w arenę olimpijską z prawdziwego zdarzenia. Uczniów odwiedziła srebrna medalistka mistrzostw świata juniorów w lekkoatletyce.

W poniedziałek (14 maja) uczniowie szkół z gminy Międzyrzec Podlaski mieli okazję spotkać się z Malwiną Kopron, olimpijką i medalistką mistrzostw świata w rzucie młotem oraz swoim trenerem Witoldem Kopronem.

Plenerowa impreza sportowa obejmowała współzawodnictwo dla uczniów oddziałów gimnazjalnych, natomiast pozostała część uczestników wcieliła się w rolę kibiców. Zawodnicy spróbowali swoich sił w skoku wzwyż, rzucie piłką lekarską, biegu farmera z oponami, przeciąganiu liny, a także w „policyjnym” torze przeszkód.

Na samym początku Malwina Kopron przeprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich zebranych, a następnie zaprezentowała się w pierwszej konkurencji zawodów, czyli w skoku wzwyż. Każdy uczestnik spotkania miał szansę zdobyć autograf mistrzyni, zrobić zdjęcie oraz porozmawiać.

Jednym z elementów spotkania był również konkurs na najaktywniejszą grupę kibiców. Miano zwycięzcy w tym przypadku powędrowało do Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy. Odbył się też konkurs wiedzy o Malwinie Kopron, w którym wygrał Szymon Saczuk ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach. Dyscypliną-niespodzianką przygotowaną przez olimpijkę i jej trenera był rzut młotem.

Ostatecznie we wszystkich konkurencjach najwięcej punktów uzyskała Szkoła Podstawowa w Misiach. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Rogoźnicy, natomiast trzecie Szkole Podstawowej w Kożuszkach.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *