Są pieniądze na wsparcie dla najbardziej potrzebujących

Są pieniądze na wsparcie dla najbardziej potrzebujących 16

Ponad 1,25 mln zł z unijnej kasy zostanie przeznaczone na remont kilku budynków umiejscowionych na terenie gminy Kodeń. Dzięki tym środkom powstanie kilka mieszkań socjalnych. Wsparcie otrzymają również osoby niepełnosprawne.

Gminie Kodeń przyznano środki z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotacja w ramach projektu „Rozwój infrastruktury usług społecznych” wynosi 1,25 mln zł. Jest to ponad 83 procent całkowitej kwoty.

– W projekcie ujęto m.in. rozbudowę dwóch budynków. Pierwszym z nich jest były Dom Nauczyciela w Kopytowie. Tam powstaną trzy mieszkania socjalne i jedno mieszkanie chronione dla osób z niepełnosprawnością – mówi Jerzy Troć, wójt gminy Kodeń. – Natomiast w Zabłociu wyremontujemy budynek tzw. agronomówki. Tam również znajdą się trzy mieszkania socjalne. Wiemy, że u nas jest na to zapotrzebowanie – przekonuje włodarz.

Na projekt składa się także wsparcie osób niepełnosprawnych. W Kodniu znajdują się dwa obiekty, które pomagają takim osobom – Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Te budynki również czekają remonty. W pracowniach ma pojawić się nowe wyposażenie, a oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne. Ponadto w ŚDS planowana jest też wymiana windy.

Inwestycja będzie realizowana na przełomie 2018 i 2019 r.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *