Sąd rozstrzygnie, czy Biała jest „na plusie”

Sąd rozstrzygnie, czy Biała jest "na plusie" 16

Biała na plusie? Michał Litwiniuk, kandydat na urząd prezydenta Koalicji Obywatelskiej, twierdzi inaczej. Złożył w tej sprawie wniosek do sądu, który zostanie rozpatrzony w trybie wyborczym. Jutro możemy spodziewać się wyniku.

Michał Litwiniuk zarzuca Dariuszowi Stefaniukowi (PiS), że ten okłamuje wyborców mówiąc, że Biała Podlaska posiada nadwyżkę w kwocie 38 mln zł. Zdaniem kandydata Koalicji realia wyglądają zupełnie inaczej. W poniedziałek (29 października) złożył wniosek do Sądu Okręgowego w Lublinie, w którym wnosił o zakazanie pełnomocnikowi wyborczemu komitetu PiS rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Wniosek został oddalony ze względów formalnych, jednak nie oznacza to, że przeciwnik Dariusza Stefaniuka złożył broń. Dzisiaj Michał Litwiniuk ponownie skierował pismo do sądu. Jeszcze przed wynikiem drugiego pozwu do sprawy odniósł się obecny prezydent.

Informacja od Dariusza Stefaniuka

Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił w całości złożony w trybie wyborczym wniosek Michała Litwiniuka. Kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej domagał się sprostowania i zaprzestania rozpowszechniania informacji o dobrych wynikach finansowych miasta Biała Podlaska. Sędziowie nie badali nawet treści wniosku, okazało się bowiem, że Michał Litwiniuk wystąpił z roszczeniami w nieprawidłowy z punktu widzenia prawa sposób.

W moim przekonaniu chodziło o użyte słowa, a nie o fakty. Te są zaś jednoznaczne. Nasze miasto jest w znacznie lepszej sytuacji finansowej, niż jeszcze kilka lat temu. Nikt nie ma co do tego wątpliwości, myślę że nawet pan Michał Litwiniuk. Jest mi przykro, że mój konkurent nie chce uczestniczyć w debatach i prezentować swojego programu dla Białej Podlaskiej, próbuje zaś przenieść kampanię wyborczą na salę sądową. To nie służy w żaden sposób mieszkańcom naszego miasta.

Przy tym warto przypomnieć, że Michał Litwiniuk wziął udział w trzech z czterech debat organizowanych przez lokalne media, natomiast Dariusz Stefaniuk tylko w dwóch. Obecny włodarz zrezygnował m.in. z debaty organizowanej przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, tym samym odmawiając dyskusji z bialskimi przedsiębiorcami.

Informacja od Michała Litwiniuka

Informacja Pana Dariusza Stefaniuka, dotycząca zakończenia sprawy przez sąd, iż Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość podaje nieprawdziwe informacje jakoby miasta Biała Podlaska posiadała nadwyżkę w kwocie 38 mln zł, mija się z prawdą. Sprawa zostanie rozstrzygnięta przez Sąd Okręgowy w Lublinie w trybie wyborczym w ciągu 24 godzin licząc od dzisiaj (31 października) od godziny 13.26.

Sąd rozstrzygnie, czy Biała jest "na plusie" 17

Udostępnij!

Komentarze: 83

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Litwinuk , gzie twój program i skąd kasę weźmiesz? Andy i Bronek cie wesprą? To chyba cienko będziesz prząść. Miasto musi się dalej rozwijać z mądrym włodarzem , uśmiech na plakacie z fotoshopu to chyba za mało .

   1. hahaha lepszy Darek ? I jego program człowieku on 4 lata nie zrobil nic a teraz dokłada obietnic matko boska skąd wy się ludzie bierzecie chyba podstawieni od Darka bo tworzenie fejk kont i blokowanie ludzi wychodzi mu idealnie wypracowane do perfekcji to mają .

 1. A co tu rozstrzygać? Wiadomo, że PiS kłamie ale wybory wygra. Zbyt dużo grup społecznych czy zawodowych uszczęśliwił. Pięćsetplusy dostały kasę, seniorzy darmowe leki oraz podwyżki, policja oraz inne służby mundurowe także znaczne podwyżki, lekarze i pielęgniarki również dostali ekstra kasę. Kraj mlekiem i miodem płynący. W Białej to tylko kierowcy mogą trochę narzekać ale remonty dróg rozpoczęte a zima ma być lekka to nie będzie problemów z odśnieżaniem.

  1. Odezwali się prawdomówni. 8 lat Peowskiego zakłamania i złodziejstwa. Atak na wolność mediów (wprost)Zapomniałeś? Kluczowe tez jest prawdziwe stanowisko działaczy PO, którzy otworzyli się podczas obiadków u Puchacza i popleczników.

  1. zrobił to samo co Stefaniuk przed czterema laty, a to oznacza sukces, taka dabata to nic więcej jak klepanie frazesów które nijak się mają do rzeczywistości

    1. 2,5mln to on może przytlił za odśnieżanie w zeszlym roku a ślisko było. Już wiadomo skad kasa na taką obszerną kampanie wyborczą

  1. O ile wiem, Prezydent nie podejmuje osobiście decyzji o godzinach wyjazdu odśnieżarek i solniczek na akcję. Robi to jego urzędnik, którego odziedziczył po Czapskim, nazwiska nie będę wymieniał. Ale gdyby tak urzędnika ukarał – o, to dopiero byłby lament i hejt!

 2. Propagandówka Biereckiego TYGODNIK PODLASKI wielką czcionką obiecuje setki milinów złotych dla Białej Podlaskiej, wprowadzając tym samym w życie nowy termin – KORUPCJA POLITYCZNA. Zjawisko to powinno być ścigane jako przestępstwo z urzędu, jako że obiecuje się gruszki na wierzbie w zamian za osiągnięcie osobistych korzyści materialnych. Tak jest w przypadku prowadzonej kampanii wyborczej przez jednego z kandydatów, dziękuję za taką ofertę, ale systemu o parametrach mafii wspierać nie zamierzam, a tak to wygląda, będą fundusze bo mam kolegę w sejmiku, ten kolega z kolei w rządzie itd, itp a gdzie są przepisy prawa, procedury, powiem więcej niech łaski nikt mieszkańcom Białej nie robi, gdyż następne wybory wkrótce i może być totalna klapa z tego pustosłowia, cztery lat minęło szybko i co? ano wielkie nic

 3. Pan S myśli ze ma do czynienia z „ głupim ludem” a tu niestety , nie damy się nabrać! Koniec tych kłamstw! Niech ludzie się dowiedzą jak jest naprawdę.

  1. Wystarczy pomyśleć ligicznie. Skoro jest Litwiniuk taki uczciwy taki prawdomowny a tak zle mu bylo bedac przez 4 lata wiceprezydentem. Na sile tam siedzial. Zacznij właśnie myslec bo w Bialej z czapskim na czele zobsczysz ile miejsc pracy bedziesz misl. Zal mi ludzi ktorzy sa zaslepieni

  1. Mnie ciekawi, czy ma jakieś rabaty w MZK? Ludzie dopytują na fejsie o koszt reklam sponsorowanych fanpejdżu miasta. Dziwnie dużo wrzutek robią w roku wyborczym

 4. P.Maćku B. od Broniewicza jak to jest z tymi finansami?przecież pan się zna ba teh robocie jak malo kto….Jeśli okaże się ze to klamstwo wyborcze to skarbniczka miasta powinna być współodpowiedzialna….! I niech zbiera się … kierunek Terespol

 5. Dajcie normalnie funkcjonować sędziom.Jutro jest 1 listopada,oni też wybierają się na cmentarze odwiedzić groby bliskich,a tu angażuje się ich do rozstrzygania w tym uroczystym dniu przygłupich spraw.

  1. Dokladnie dla tego wyrok bedzie znany dziś i nie oznacza to ze przegrał tak jak informuje sie o tym na profilu p. Darka i p. Renaty.

 6. Nie hejtuje absolutnie obecnego pana Prezydenta ale po tym jak dziś został opublikowany artykuł o tym na Pana profilu wierzyłam że pan Litwniuk jest zły bardzo mocno się rozczarowałam widząc usuwane komentarze bardzo wspieraliśmy pana z rodziną ale ludzie otworzyli mi oczy i mam nadzieję że rodzine przekonam żeby zagłosowali na kontrkandydata . Bardzo mi przykro że tak traktuje pan swoich wyborców bo zRobil pan dla miasta sporo ale uszanowanie do wyborcy powinno być na pierwszym miejscu mam nadzieję że kiedyś pan to zrozumie.

   1. Dokładnie będę lepsze to niż Płacz Renaty dokładnie jak 4 lata temu i oczernianie przeciwnika dużo osób popiera moje stanowisko w tej sprawie .Jestem ciekawa jak on tak kontrkandydata oczernia jak nas oczernia dla wielkiego Jarosława pewnie ; Mój ciemny lud znów kupił mój kiełbasę wyborczą . Z rodziną zdecydowaliśmy się na głosowanie na Pana Michała i kropka sam Pan Dariusz doprowadzil do tego więc może gratulować sobie.

 7. Pan litwiniuk to prawnik i źle sformułował wniosek do sondu już wiem na kogo głosować tą zawiść ML mnie przeraża

  1. Nie źle sformułował tylko braki były co się często zdarza w tym trybie .A zawiść i obawa utrata stolku tyczy się wyłącznie do Darka i Renatki ,jak można tak nisko upaść.

 8. Ile litwiniuk wydał na kampanię i kto za tym stoi aż strach pomyśleć chyba najwięcej jego plakatów w mieście i komu jeszcze obiecał stołki

  1. Nie źle sformułował tylko braki były co się często zdarza w tym trybie .A zawiść i obawa utrata stolku tyczy się wyłącznie do Darka i Renatki ,jak można tak nisko upaść.

 9. Litwiniuk ,łapiesz się wszystkiego żeby tylko wygrać.Niestety nie tym razem.
  Dariusz Stefaniuk również w TVP Lublin pokazał że ma klasę,a gdzie ty byłeś.

  1. Dzisiaj pokazał klasę prowadzac kampanię w dzień zaduszny – wciskając pod drzwi propagandową gazetke skokowego oligarchy (tygodnik podlaski).
   Dla Dariusza nie ma żadnych świętości. Po trupach do celu.

 10. Ani Jeden ani Drugi nie zasługuje na „stołek Prezydencki” jeszcze trochę tych utarczek i mieszkańcy nie będą wogóle głosować WSTYD WSTYD WSTYD aby w ten sposób walczyć!!!!! Powinien pojawić się trzeci kandydat bo „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”

   1. Litwiniuk już rządził 4 lata jako wice i nic nie było to widać ani słychać tylko Stefaniuk z Chodzinskim zawsze występował jak mu PiS nie pasował mógł wcześniej zrezygnować ale Kasa pachniało mu bardziej jak pis

 11. Wg PAN Biała Podlaska jest w pierwszej dziesiątce miast zagrożonych zapaścią finansową,prawie to samo co upadłość.Te obecne wachnięcia w wykonaniu prezydenta maja szkodliwy wpływ na funkcjonowanie miasta.:np.przymrozek spowoduje ,że będzie trudno się w mieście poruszać,nie wykona się remontów ulic,bo wszędzie są wyboiste i polepione/łata na łacie i w łacie dziura/.W Białej jest problem ,bo nie ma gospodarza!

 12. Dajcie mi realny powód dla którego miałbym zagłosować na Litwiniuka i powód dla którego miałbym nie zagłosować na Stefaniuka.

  1. Powód dla którego nie głosować ? Proste … Kłamstwo na kłamstwie kolejna kiełbasa wyborcza a z tamtej choćby połowa nie zrealizowana .. Podwód do głosowania na LM nie wpiera nam rzeczy nie możliwych do Realizacji i nie obiecuję 1000miejsc pracy i innych cudawianek na kiju ,może wkoncu Biała Podlaska trafi na odpowiedniego włodarza a jak nie to jak Darek wyjdzie z tad na rączce gnoju , przyznaje chciałam zagłosować na Dariusza choćby z tego względu że Litwniuk przesiedzial 4 lata razem z nim ale jak zobaczyłam w jaki sposób Darek prowadzi ta kampanię z p Renata dokładnie jak 4 lata jak z Czapskim startował to absolutnie tego nie kupuje jest to szczyt głupoty żeby w tak perfidny sposób robić z nas wyborców idiotów i codziennie ta gazeta który w karygodny sposób bije w przeciwnika i na koniec dodam że komentarze profilu Prezydenta notorycznie są kasowane zadałam obiektywne pytanie (obsolutnie nie hejt) które po sekundzie zostało skasowane więc jak mam głosować na obecnego Prezydenta gdzie mówił że dialog jest z wyborcami najważniejszy a tutaj takie coś .

   1. Absolutnie popieram . Brawo! My za Michałem z rodziną jesteśmy a jeszcze całkiem nie dawno za Panem Dariuszem byliśmy ale tak jak Pani wyżej mówi ta kampania … Ehh

   2. Dokładnie …. Stefaniuk sam sobie strzela w kolano i nie potrafi mieć chociaż minimum godności. Też zadałem mu pytanie na temat wujka biereckiego …. Skasowany zostałem i zablokowany . Nie ma niewygodnych pytań. Poza tym tak jak piszesz obiecywał niewiadomo co …. A przez ten czas to oprócz postawienia pomniczka i zaczęcia stadionu to to nic nie zrobił czego Czapski wcześniej nie zaplanował … Ale pełna gębą się pod wszystkim podpisuje i koniecznie wszędzie ksiądz z KROPIDLEM musi być…. JPRD…. A jego ataki z renatka to tylko wszystkich myślących utwierdziły z czym mamy doczynienia …. Żenada jakby mogła latać to by stefaniuki dawno w kosmosie podróżowali. Ignorantom, cwaniakom, cynikom mówimy stanowczo nie

 13. Nadal nie wiem jaki program ma p.Litwiniuk, wiem że biega po sądach, śpiewa jak Maryla Rodowicz ale nie wiem co zamierza budować i robić przez najbliższe 5 lat. Wiem za to że nie potrafił nawet utworzyć grup predzkolnych w mieście.

  1. A Dariusz co robi? zagrywki jak z podstawowki .Absolutnie nie mowie ze nie zrobil nic bo cos tam zrobil , tylko przez ta Kampanie chyba zapomnial o nas jako wyborcach za bardzo skupil sie na oczernianiu kontrkandydata,dlatego stanowczo mowie nie i dzieki jego kampani Michał plus dwa głosy wiecej od nas bo przyznaje ze w pierwszej turze liderem naszym byl Stefaniuk ale umiem odroznic klamstwo od prawdy i takim zagrywkom mowie nie .Moze dwa glosy nie duzo ale zawsze cos.

 14. Komentarz do „Josef”. Jaki prosty i pozbawiony jakiegokolwiek rozeznania wpis. Człowiecze zarządzanie miastem nie jest proste. Jest bardzo dużo kwestii nad którymi trzeba zapanować. To są często tematy nie ruszone od lat, a to jest trudne żeby wprowadzając zmianę, nikogo nie urazić. Ja się jednak odniosę do tych rzekomych „Łat” i trudnego poruszania się po mieście. Pierwsze pytanie do zakompleksionego człowieczka: na jakiej ulicy jest tak dużo „łat” i czy nie widzi że sukcesywnie ulice o najgorszym stanie nawierzchni są remontowane. A jeżeli chodzi o trudne poruszanie, to nie znam przebudowy w branży budowlanej, czy to remontujemy mieszkanie czy drogę, żeby wszystko idealnie funkcjonowało. Chyba że człowiek „Josef” zna takie rozwiązanie, to proszę podzielić się wiedzą. Czekam na propozycje przeprowadzenia sprawnie przebudowy.

   1. Tak, to włodarz lub jego sługa. Ja w ogólności mam tylko nadzieję że głosując na prezydenta bialczanie nie będą się kierować wyborem: kawa czy barszczyk, pączek czy ciasteczko. Ogłupianie wyborców, że ktoś ma chody i coś może załatwić, bo ma jakieś numery telefonów jest żenujące wątpliwe prawnie. Znaczy, że dobrze przygotowany, sensowny i logiczny projekt nie zyska uznania bo ktoś kto go przygotował jest z innej opcji lub nie jest znany? Czy może nowy prezydent nie będzie zabiegał o rozwój miasta bo będzie obrażony na kogoś? To są kompletne absurdy, nie wiem czy jest ktoś kto się na to nabierze.

    1. To Robi z nami Stefaniuk robi to jako prezydent strasząc wyborców ? No jaja jakieś ,byłam na niego glowowac w 1 turze ale już nie bede dajemy kredyt zaufania kontrkandydatowi .

 15. Panie Prezydencie w 1 turze moja rodzina głosowała na pana. Niestety pana FAŁSZYWOŚĆ i zagrywki z poprzednich wyborów otworzyły mi oczy. Ma pan minus 5 głosów. Panie Litwiniuk dajemy panu kredyt zaufania i proszę tego nie zmarnować.

 16. Ci co mowią że Stefaniuk nie zrobił nic to chyba 4 lata temu wyjechali na szparagi do Niemiec i jeszcze nie wrócili… Warszawska remontowana i też źle bo za wąska, ale to że jest w dalszym ciągu szersza od lubelskiej na którą nikt nie narzeka to już ciemnota pomija, + jest taki że będą wolniej jeździć synowie tatusia i w końcu ścieżki rowerowe powstaną na tym odcinku. Dużo o tym można pisać ale głosujcie na pana litwiniuka… Sporo inwestycji i projektów jak na te miasto pójdzie w odstawkę. Zobaczymy przy okazji ile latarni znowu zgaśnie i jak to wasz „nowy” prezydent zrobi z Białej Manhatan… stołki też obsadzi odpowiednio jak widać po obecnej komitywie…Pis pisem, ale pare lat temu rządziła partia z naczelnym emigrantem która w ogóle nie rozkradała i sprzedawała Polski… tu chodzi o dobro miasta a nie partyjną wojnę ludzi zmieniających poglądy jak rękawiczki. Elo

 17. Dodam jeszcze że mam wrażenie jak to niektórym wydaję się że zmieni się prezydent i migusiem zacznie wam wszystko wymieniać, remontować, ulepszać, podnosić pensję i codziennie przychodzić do was porozmawiać na temat miasta co jeszcze chcecie żeby wam zrobił… 4 lata i znowu będzie płacz i zmiana poglądów…

  1. A ja dodam ze w 1 Turze glosowalam na Stefaniuka teraz nie zamierzam 6 głosow na konto Michala a wszytsko przez kampanie wyborcza pana Prezydenta.

  1. Dobrze ze Dariusz przejdzie. Jako wyborca czuje sie oszukana przez Pana Dariusza wlasnie tymi chwytami co teraz robi wobec Pana Michała bo to samo bylo z Czapskim wystarczy znac przebieg wyborow z tamtych lat zeby wiedziec ze historia sie powtarza w 1 TURZE bylismy za Panem Dariuszem teraz juz nie mamy watpliwosci ze na niego z rodzina nie zagłosuje .

 18. Jak wygra PO to dopiero będzie blokada kasy dla białej nawet stadionu nie skończy Michaś. DAREK działaj dalej a w niedziele będziesz świętował wygraną

  1. Szansę to Pan Michał miał przez 4 lata u boku Prezydenta Stefaniuka i co ,no i nic.Pozostali dwaj też niczym szczególnym nie zachwycili a mieli czas.
   Gdzie jest jakiś program dla Białej i jego mieszkańców,bo nie słyszałem.
   Cała trójca nie ma kompletnie nic do zaoferowania miastu i jego mieszkańcom.
   Głos mój i moich bliskich na Dariusza Stefaniuka.
   @kazik ,,kredyt zaufania”?
   Ja bym nie ryzykował.

   1. Glosowalam w I turze z rodzina na Stefaniuka po poscie dodanym na profilu jego zostalem zablokowany a moje pytanie skasowane gdzie tylko zadalem pytanie wiec teraz zaglosuje na Litwiniuka skoro wyborcow traktuje sie jak karte przetargowa. Zobaczymy co zrobi , wiadomo ze siedzial 4 lata razem z Prezydentem ale kredyt zaufania dostanie.

 19. No proszę od razu powiedzieć: czy fakt, że długi miasta zmalały o kilkadziesiąt milionów, to nie jest objaw, że Biała jest na plusie? Długi oczywiście jeszcze są, ale kiedy p. Dariusz Stefaniuk obejmował urząd, jego poprzednik szukał oszczędności w wyłączaniu ulicznego oświetlenia na noc…