Saperzy zneutralizowali bombę. Niewybuch na posesji

Saperzy zneutralizowali bombę. Niewybuch na posesji 16

Podczas prac ziemnych na terenie swojej posesji, zauważył przedmiot przypominający niewybuch. O znalezisku powiadomił stróżów prawa. Kiedy parol rozminowania sprawdził pobliski teren okazało się, że w ziemi znajdują się kolejne niewybuchy. Saperzy zneutralizowali całość arsenału.

– Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został przez mieszkańca gminy Janów Podlaski o tym, że podczas prac ziemnych na terenie swojej posesji znalazł przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Zabezpieczyli też znalezisko do czasu przyjazdu saperów – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Wówczas okazało się, że nie jest to jedyny znajdujący się w tym miejscu niewybuch. Wojskowy Patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, sprawdzając teren ujawnił łącznie 7 pocisków artyleryjskich kaliber 75 mm oraz kilkanaście sztuk łusek różnego rodzaju. Saperzy zneutralizowali wszystkie ujawnione niewybuchy.

Saperzy zneutralizowali bombę. Niewybuch na posesji 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *