Scena to ich żywioł

DSC_4993

Musical „Metro” szkoła w Kijowcu wystawiała już po raz drugi. Występ zachwycił publiczność nie tylko piękną scenerią, ale i wspaniałą grą aktorską młodych i zdolnych uczniów.

Uczniów przygotowywała pedagog Kinga Krygier. Wszyscy włożyli wiele wysiłku by musical był na najwyższym poziomie. Młodzi aktorzy ćwiczyli do późnych godzin przez długi czas, by zachwycić swoich odbiorców.

Główne role przypadły utalentowanemu rodzeństwu Malwinie i Janowi Piechna, pozostałe role obsadzone były pomiędzy uczniami z klas V-VII. Ćwiczyć zaczęli w październiku, a premiera odbyła się 25 stycznia. Po raz drugi musical został wystawiony w miniony poniedziałek (19 marca). Uczniowie wraz z pedagogiem szkolnym włożyli dużo pracy zarówno w próby jak i dekorowanie świetlicy. Wszystko wyszło pięknie i robiło ogromne wrażenie.

– Pomysł na wystawienie ,,Metra” wziął się u mnie ze szkoły w Chotylowie, jako gimnazjalistka brałam udział w Musicalu „Wampiry”. Bardzo mnie to zafascynowano, byłam szczęśliwa. Do dziś jestem wdzięczna nauczycielom, że mogłam doświadczyć czegoś tak wspaniałego – mówi Kinga Krygier, pedagog szkolny. – To bardzo fajne uczucie i chciałam przekazać to moim uczniom z Kijowca. Żeby zobaczyli, że można zrobić jeszcze więcej. Chciałam, żeby w siebie uwierzyli.

Aktorzy musicalu „Metro” to Piechna Malwina, Piechna Jan, Dawidziuk Kacper, Pykało Paweł, Bunia Oliwia, Przewarska Zuzanna, Tymińska Julia, Suszczyński Błażej, Pietruczuk Dominik, Chalimoniuk Szymon oraz Majchrzak Jakub.

– Próby były wyczerpujace, zostawaliśmy do godziny 17, a czasem zdarzało się, że nawet do 19. Przed samym wystepem poświęcalismy weekendy, żeby wszystko przygotować tak jak to zaplanowaliśmy. Uczniowie bardzo się przejmowali i widziałam, że im zależy – tłumaczy pedagog. – Jestem z nich bardzo bardzo duma, to co wspólnie osiągnęliśmy – nikt nam tego nie zabierze. Bardzo zżylismy się ze sobą podczas prób i przygotowań. Uważam, że to świetne dzieciaki, które mają wielkie talenty i cały świat stoi przed nimi otworem.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *