Schowali papierosy pod platformą wagonu

Schowali papierosy pod platformą wagonu 16

Kolejny w ostatnich dniach przemyt papierosów ukrytych w pociągu towarowym udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Ze skrytek wagonu funkcjonariusze wydobyli ponad tysiąc paczek wyrobów tytoniowych.

– Tym razem nielegalne papierosy zza wschodniej granicy ukryte były w tunelu pod platformą wagonu towarowego. Znaleźli je funkcjonariusze Oddziału Celnego w Terespolu i Placówki Straży Granicznej w Terespolu. Funkcjonariusze obu służb kontrolowali skład towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. Oficjalnie wjeżdżały puste platformy towarowe. W skrytkach pod jedną z platform funkcjonariusze znaleźli dodatkowo 1 010 paczek papierosów, popularnych na Białorusi marek. Ich rynkowa wartość to ponad 14 tys. złotych – informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Ustalane są okoliczności zdarzenia. Przesłuchani zostali maszyniści składu. Mężczyźni nie przyznali się do przemytu. Papierosy trafiły do magazynu KAS. Jak wszystkie tego typu wyroby – niewiadomego składu i pochodzenia – zostaną zniszczone. To kolejny w ostatnich dniach przypadek przemytu wyrobów akcyzowych udaremniony na granicy w Terespolu. Doświadczenie funkcjonariuszy pozwala znaleźć nielegalny towar, mimo że przemytnicy testują coraz to nowe miejsca i sposoby jego ukrywania.

Schowali papierosy pod platformą wagonu 17 Schowali papierosy pod platformą wagonu 18

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *