Ścieżka rowerowa poprawi bezpieczeństwo na Janowskiej

IMG_6595

Rozbudowa ulicy Janowskiej, budowa ścieżki rowerowej oraz chodników to wszystko już niebawem ma się skończyć. Mamy dla Was zdjęcia z przebiegu inwestycji. 

Przedmiotem umowy Gminy Miejskiej Biała Podlaska z firmy Tre-Drom jest wykonanie robót drogowych mających na celu rozbudowę ulicy Janowskiej (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812) obejmującą budowę ścieżki rowerowej, na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Zamkowej i Artyleryjskiej w Białej Podlaskiej i przebudowę infrastruktury towarzyszącej.

Wykonana zostanie ścieżka rowerowa o szerokości od 2-2,4 m o nawierzchni z betonu asfaltowego i nawierzchni z kostki betonowej. Przebudowane zostaną chodniki o nawierzchni z kostki betonowej szerokości 1,5-4 m. W planie jest budowa nowych zjazdów do posesji. Wykonawca ma przebudować kolizje energetyczne, oświetlenie oraz przestawienie sygnalizatorów ulicznych.

Na przejściach dla pieszych będzie bezpiecznej, zyskają nowe oświetlenie. Wykonawca z tym wszystkim ma zdążyć do 27 grudnia. Wartość umowy to ponad 3,7 mln złotych.

Udostępnij!

Komentarze: 11

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Czy jest możliwe to, że Gospodarz Gminy przygotuje i przeprowadzi ścieżkę dalej – do Rozkoszy, a docelowo do Cieleśnicy…?! Po torze dawnej kolejki, nie ma potrzeby stabilizacji – jest twardo, trzeba wykarczować krzaki, nawierzchnia może być znacznie niższym standardzie. To wyeliminuje rowerzystów i pieszych na szosie, aktywuje turystykę rowerową w tym atrakcyjnym rejonie, da impuls przedsięwzięciom na trasie…

 2. Poprawić bezpieczeństwo może zdrowy rozsądek uczestników ruchu bo na pewno nie ścieżka która przecina drogę wojewudzką w kilku miejscach z ograniczoną widzialnością gdzie rowerzysta wyjeżdża prosto pod samochód i nie tylko na ul Janowskiej ale i na Sitnickiej pogratulować rozwiązań

 3. za 4 miliony firmy budują bloki na 40 mieszkań ….. budowa trwa rok i potrzeba na to około miliona złotych na pensje…. nie licząc podwykonawców ….. a tutaj kawałek ściezynki rowerowej JPRD….

 4. Na Święta Bożego Narodzenia ścieżki rowerowe jak znalazł tylko co będzie jak napada śniegu. Dajcie fotoreportaż z postępów w budowie stadionu albo z budowy Centrum Karuzela albo z budowy ronda przy Witoroskiej na którym TIR się nie zmieści albo z budowy rond turbinowych po 4 mln. sztuka kiedy za kilkaset tys. można było zrobić „inteligentną” sygnalizację świetlną i dobudować „lewoskręty” oraz pasy włączeń. Szastanie pieniędzmi na lewo i prawo a budżet za śmieci ma się zrównoważyć z kieszeni uczciwych bo nie ma kto ścignąć tych co oszukują i wywożą śmieci do lasu tak jakby straży miejskiej nie było. Dosyć tego mydlenia oczu. Chętnie podpiszę się pod referendum za odwołaniem tego towarzystwa.

 5. Tylko scieżki i ścieżki rowerowe . A ulice gdzie . Sidorska Robotnicza . Brzeska , wertepy , góry i doliny . A przy okazji rozbudowy ścieżek to i ulice są zwężane . A przejechac Białą od 15,30 do 17, 00 to tragedia . Korki wszędzie .

 6. Szkoda tylko, że ulica nie będzie poszerzona. A przecież wszystkie tiry jeżdżą Janowską. Rano od ronda do świateł z JP II kolejka w dwóch rzędach w stronę centrum. Szkoda, że nikt o tym nie pomyślał. 🙁

 7. Co z tych ścieżek rowerowych, jak ci dalej jeżdżą po ulicy….
  Narzekającym na ruch i korki polecam spojrzenie na samego siebie i uderzenie się w pierś, korki tworzą się przez brak dynamiki w jeździe. Po zapaleniu zielonego światła ruszamy, a nie przypominamy sobie gdzie jest 1szy bieg w naszym samochodzie, dalej gaz i osiągamy 50km/h, a nie tryb rencisty emeryta i rozpędzanie od skrzyżowania do skrzyżowania.

  1. Właśnie wszedzie chciały autostrad bo korki wszędzie parkingi bo gdzie nie ma gdzie zaparkować. Coś budują źle, nie budują źle. Tylko krytykować. Czego wy .urwy checie w końcu ?