Ścigani zatrzymani na przejściu w Sławatyczach

Ścigani zatrzymani na przejściu w Sławatyczach 15
fot. nadesłane

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania obywatel Białorusi , ścigani przez polski wymiar sprawiedliwości, a także dwójka Ukraińców szukana listem gończym zatrzymani na naszych przejściach granicznych.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali osoby poszukiwane przez polskie oraz europejskie organy ścigania. W środę (9 maja) funkcjonariusze na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach zatrzymali obywatela Białorusi poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Do zatrzymania doszło w trakcie odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski. Podczas przeprowadzenia sprawdzeń w systemach okazało się, iż mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa skarbowe popełnione na terenie Republiki Federalnej Niemiec.

Kolejne dwie osoby to poszukiwani przez polski wymiar sprawiedliwości. Zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy NOSG z Placówki w Hrebennem także 9 maja podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców w strefie przygranicznej.

Funkcjonariusze SG, prowadzili w strefie przygranicznej działania związane z kontrolą legalności pobytu cudzoziemców na terenie RP. Podczas jednej z prowadzonych kontroli, w trakcie legitymowania, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Byli poszukiwani listem gończym przez polski wymiar sprawiedliwości w związku z czekającą na nich do odbycia karą pozbawienia wolności.

Aktualnie wszyscy cudzoziemcy pozostają w dyspozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *