Seniorka padła ofiarą oszustki

Seniorka padła ofiarą oszustki 15

Młoda dziewczyna podająca się za pracownicę administracji weszła do mieszkania starszej pani pod pretekstem „sprawdzenia ciśnienia wody w kranie”. Chwilę później seniorka została okradziona.  

Wczoraj (20 czerwca) mieszkanka Białej Podlaskiej powiadomiła dyżurnego komendy, że padła ofiarą złodziejki. – Z relacji zgłaszającej wynikało, że około godz. 10.30 przyszła do niej młoda dziewczyna, podająca się za pracownicę administracji. Nieznajoma oświadczyła, że chce sprawdzić ciśnienie wody w kranie. Po tym obydwie weszły do łazienki pozostawiając niezamknięte drzwi wejściowe – wyjaśnia st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Chwilę później kobieta opuściła mieszkanie pokrzywdzonej. 86-latka szybko zorientowała się, że została okradziona. Pozostawione w kredensie 6,5 tys. zł zniknęło. Wtedy kobieta o całym zajściu powiadomiła mundurowych, którzy ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policja apeluje, by być ostrożnym i mieć ograniczone zaufanie do nieznajomych osób, które odwiedzają nasze domy. Szczególnie powinny na to zwracać uwagę starsze osoby.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *