Seniorka rozlewała i sprzedawała spirytus

Seniorka rozlewała i sprzedawała spirytus 16

82-letnia kobieta bez wymaganych zezwoleń rozlewała oraz sprzedawała spirytus niewiadomego pochodzenia. Na jej trop wpadli bialscy policjanci. Grozi jej teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bialskiej komendy ustalili, ze 82-letnia mieszkanka gminy Rossosz może rozlewać i sprzedawać nielegalny alkohol. W miniony wtorek (2 czerwca) funkcjonariusze wykonując czynności w tej sprawie zauważyli mężczyznę, który wychodził z miejsca zamieszkania kobiety z alkoholem bez polskich znaków akcyzowych. Okazało się, że jest to mieszkaniec tej samej gminy, który właśnie dokonał zakupu nielegalnego towaru.

Mundurowi weszli na teren posesji kobiety. – Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli kilka litrów spirytusu oraz rozrobiony już alkohol. Mundurowi zabezpieczyli też papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Zgodnie z ustawą osoba, która bez wymaganego wpisu do rejestru rozlewa napoje spirytusowe podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Seniorka rozlewała i sprzedawała spirytus 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *