Seniorzy będą mogli pójść po zniżki. Weszła w życie specjalna karta

Seniorzy będą mogli pójść po zniżki. Weszła w życie specjalna karta 16

„Karta Seniora” uprawnia do systemu zniżek, a także nieodpłatnych ofert przygotowanych przez różnorodne firmy i instytucje. Z takiego udogodnienia będą mogli skorzystać starsi mieszkańcy gminy Biała Podlaska.

Podczas dzisiejszej (18 grudnia) sesji, która odbyła się w Perkowicach, radni podjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia „Karty Seniora Gminy Biała Podlaska”. Została ona przyjęta jednogłośnie.

– Wpływały do nas sugestie, że mieszkańcy gminy chcieliby korzystać z takich samych uprawnień, jakie mają mieszkańcy miasta Biała Podlaska – mówi Marlena Makaruk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jedynym warunkiem otrzymania Karty Seniora będzie ukończenie 60 roku życia. Wnioski będzie można składać w GOPS. – Po przejściu  procedury prawnej będziemy dopiero pozyskiwali partnerów. Na dzień dzisiejszy nie wiemy, kto do nas przystąpi – wyjaśnia kierownik.

Pierwsze porozumienia zostaną podpisane najprawdopodobniej w styczniu.

Z „Karty Seniora” korzystają już mieszkańcy wielu miast i gmin w całej Polsce. Dzięki nim osoby starsze mogą liczyć na zniżki w sklepach, punktach usługowych czy instytucjach kultury.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Nareszcie. Czekamy jeszcze na Gminną Kartę Dużej Rodziny obiecana w wyborach. I dobrych partnerów żeby było z czego skorzystać.

      1. Tylko że np na basenie na AWF i w sklepach z zabawkami tylko bialska miejska jest uznawana a ludzie z gminy to co inni są?

  2. Gmina idzie po śladach miasta, które w 2014 taki program opracowało i realizuje. A oprócz karty miejskiej czy gminnej jest też ogólnopolska. Seniorzy łączmy siły!