Sentymentalna podróż po parkietach i klepiskach. Hulanka w mieście

Sentymentalna podróż po parkietach i klepiskach. Hulanka w mieście 16

Hulanki Międzyrzeckie, to sentymentalna muzyczna podróż po polskich parkietach, dechach i klepiskach. Polki, mazurki, oberki, walczyki i tanga. Muzyka, przy której bawiono się w karczmach, na weselach, zabawach podmiejskich i wiejskich. Przed wojną, po wojnie, w latach 60-tych i nawet jeszcze w 70-tych. Już w przyszłym tygodniu. 

14 września na placu Jana Pawła II w Międzyrzec Podlaskim wystąpią kapele i zespoły śpiewacze z południowego Podlasia oraz zaproszeni wykonawcy z innych regionów Polski. Impreza jest finansowana przez Narodowe Centrum Kultury, Miasto Międzyrzec Podlaski oraz Powiat Bialski. Jej ideą jest popularyzacja ludowych tradycji i prezentacja muzyki tradycyjnej z różnych regionów Polski.

O 9 otwarty zostanie jarmark regionalnych przysmaków i rękodzieła ludowego. Będzie to doskonała okazja do zakupu produkowanych domowymi sposobami wędlin, serów, ciast i innych smakołyków. A Jarmarkowi towarzyszył będzie konkurs piosenki biesiadnej, który rozpocznie się godzinę później. O atrakcyjne nagrody rywalizować będzie kilkanaście kapel, zespołów i duetów z południowego Podlasia.

Kulminacyjnym punktem Hulanek Międzyrzeckich będzie Koncert „Folkowe Konfrontacje”, który rozpocznie się o 17. W pierwszej części na scenie zaprezentują się lokalni artyści oraz laureaci konkursu, następnie zaproszone zespoły:  Kapela Retro, Sokotuchy, Kapela Karuzela oraz Orkiestra Taneczna Bonanza.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *