Serbinów niepokonany

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MjAwOTI0MzUtMTIyLTcuanBn
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej rozegrany w zeszły weekend okazał się szczęśliwy dla bialskiej drużyny.
Od piątku do niedzieli (13-15 kwietnia) w Szczytnie odbyły się ćwierćfinały Mistrzostw Polski w siatkówce w kategorii młodzik. Podopieczni Pawła Wasiaka i Macieja Sobieraja odnieśli komplet zwycięstw i zajęli pierwsze miejsce. Tym samym, jako jedna z szestanstu drużyn, uzyskali kwalifikację do Półfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się 28-29 kwietnia.

W pierwszym dniu zawodów pokonali IKS Atak Elbląg 2:0, w drugim dni wygrali 2:1 z SUKSS Suwałki i 2:0 z gospodarzami PUKS Wiktoria Szczytno. W meczu finałowym siatkarze Serbinowa walczyli o zwycięstwo z MOS Wola Warszawa. Do tego spotkania bialczanie przystąpili skoncentrowani i zdeterminowani, co zaowocowało wygranym pierwszym setem do 22. Drugi set nie poszedł po myśli naszych siatkarzy i przegrali do 19, ale losy spotkania ważyły się w ostatnim secie, który po emocjonującej grze, Serbinów wygrał do 13.

Zespół Serbinowa reprezentował skład: Michał Mirosławski, Adrian Kulawiec, Patryk Pykacz, Kamil Juszczyński, Przemysław Peryt, Daminan Langowski, Igor Bobruk, Adrian Budzyński, Dawid Drąg, Jakub Gawęda, Dominik Słowik.