Siatkarze AZS AWF zagrają w Turnieju Finałowym

Siatkarze AZS AWF zagrają w Turnieju Finałowym 15
Bialscy siatkarze cały czas liczą się w walce o awans do II ligi mężczyzn po tym, jak zajęli drugie miejsce w Turnieju Półfinałowym.
Akademicy z Białej Podlaskiej w dniach 27 – 29 kwietnia byli gospodarzami rywalizacji o to, kto awansuje do finałowych zmagań w walce o awans do drugiej ligi. AZS AWF podejmowali na swoim parkiecie ekipy: KS Hetman WłoszczowaGKPS Gorlice oraz UMKS Spartakus Adamówka.

W meczu otwarcia AZS AWF zagrał ze Spartakusem. Bialscy siatkarze nie zaczęli najlepiej tego spotkania, gdyż w pierwszym secie ulegli gościom do 23. W kolejnej partii bialczanie zrewanżowali się UMKS wygrywając 25:21. Trzeci set był najbardziej wyrównany, w nim AZS na przewagi wygrał 28:26. Czwarta partia okazała się ostatnią, gdyż akademicy całkowicie zdominowali rywali, pewnie zwyciężając do 16 i cały mecz 3:1. W drugim piątkowym spotkaniu Hetman Włoszczowa pewnie pokonał GKPS Gorlice 3:0 w setach.

Sobotnią rywalizację zainaugurwali siatkarze GKPS oraz Spartakusa. Pomimo przegranej w pierwszym secie, zawodnicy z Gorlic odmienili obraz meczu wygrywając 3:1. Po osiemnastej rozpoczął się mecz piątkowych zwycięzców tj. AZS AWF oraz Hetmana Włoszczowa. Goście z województwa świętokrzyskiego świetnie radzili sobie w polu zagrywki, skutecznie uniemożliwiając bialczanom swobodne rozegranie.

Pomimo wyrównanej walki na początku dwóch pierwszych setów, siatkarze Hetmana „odjeżdżali” akademikom w połowie partii i doprowadzali przewagę do ich końca. Trzecia część spotkania rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy, ale siatkarze AZS AWF systematycznie zmniejszali stratę a w końcówce wygrywali 24:23. Marzenia o odwróceniu losów meczu rozwiali jednak goście, którzy zdobyli trzy punkty pod rząd i ostatecznie zwyciężyli w setach 3:0.

Niedzielne zmagania rozpoczął bój pewnego awansu do finału Hetmana oraz Spartakusa Adamówka. Siatkarze z Podkarpacia walczyli już wyłącznie o honor. Ostatecznie siatkarze z Włoszczowej wygrali 3:1 i stało się jasne, że to oni zajmą pierwsze miejsce w turnieju.
Na koniec zawodów, do starcia o drugie miejsce premiowane awansem przystąpiły GKPS oraz AZS AWF. W ostatnim spotkaniu turnieju bialczanie rozegrali swój najlepszy mecz pewnie zwyciężając 3:0. Akademicy świetnie zagrali w polu zagrywki, a także w obronie, a popis gry dali szczególnie w drugim secie wygranym do 13.

Komplet wyników Turnieju Półfinałowego:
AZS AWF – Spartakus 3:1 (23-25, 25-21, 28-26, 25-16)
Hetman – GKPS  3:0 (25-20, 25-22, 25-20)
Spartakus – GKPS 1:3 (25-18, 17-25, 22-25, 22-25)
AZS AWF – Hetman 0:3 (18-25, 22-25, 24-26)
Hetman – Spartakus 3:1 (25-22, 18-25, 25-22, 25-23)
GKPS – AZS AWF (22-25, 13-25, 21-25)

Tabela końcowa zawodów:
1. KS Hetman Włoszczowa
2. KS AZS AWF Biała Podlaska
3. GKPS Gorlice
4. Spartakus Adamówka

Do Turnieju Finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 18-20 maja, awansowały zespoły: KS Hetman Włoszczowa oraz KS AZS AWF Biała Podlaska.