Siatkarze bialskiego AZS najlepsi w III lidze

Siatkarze bialskiego AZS najlepsi w III lidze 16
Akademicy z Białej Podlaskiej w ciągu 2 dni zagrali 2 mecze z Cisami Nałęczów. Obydwa spotkania trwały po 4 sety.
Wcześniej w środę w Nałęczowie (11 kwietnia) w pierwszym meczu o mistrzostwo III ligi bialczanie wygrali 3:1. W przypadku sobotniego zwycięstwa siatkarze AZS AWF już mogliby się cieszyć ze zwycięstwa w rozgrywkach.
Przyjezdni z Nałęczowa pomijając drugą partię, w której zdobyli 11 punktów, zagrali jednak świetne zawody pokonując akademików 3:1 w setach do 18, 20 i 23. Po dwóch meczach był remis i o rywalizacji tych dwóch klubów miał zdecydować niedzielny mecz.

AZS AWF Biała Podlaska – Cisy Nałęczów 1:3 (18-25, 25-11, 20-25, 23-25)

W przeciwieństwie do sobotniego spotkania AZS AWF zagrał zdecydowanie lepiej, zwłaszcza w polu zagrywki. Bialczanie wygrali pierwsze dwa sety. W trzecim po słabszej końcówce ulegli gościom z Nałęczowa. Jak się później okazało, był to tylko wypadek przy pracy, gdyż akademicy w czwartej partii ponownie okazali się lepsi.

Dzięki zwycięstwu 3:1 bialczanie okazali się najlepsi w rozgrywkach III ligi. Drużyna z AZS AWF już w ramach sezonu zasadniczego zajęła pierwsze miejsce w tabeli, a w systemie play off potwierdziła wysoką formę. Siatkarzy bialskiego zespołu czeka turniej o awans do drugiej ligi.

AZS AWF Biała Podlaska – Cisy Nałęczów 3:1 (25-21, 25-17, 23-25, 25-18)
AZS AWF: Jankuniec, Kusznieruk, Gaładyna, Kowalski, Jurkowski, Gołębiowski, Roszkowski, Żabiński, Duliasz (libero).
Cisy: Orlik, Gontarz, Cholewa, Mucha, Krysiak, Mańkowski, Wojnar, Kisiel, Chrzanowski, Kozioł, Buszko (libero).