Skoczył po zwycięstwo

Skoczył po zwycięstwo 16

„Uciszył stadion” – tak powiedział Sebastian Chmara, który wraz z Przemysławem Babiarzem relacjonował finał konkursu skoku w dal mężczyzn na  Mistrzostwach Polski  Seniorów.

Skoczek Piotr Tarkowski zawodnik bialskiego AZS-AWF. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w dniu 22 lipca w Lublinie poprosił licznie zebraną publiczność o zachowanie ciszy w jego ostatniej kolejce skoków. Po chwili cały stadion zaczął bić brawa, ponieważ Piotrek oddał niesamowity skok w dal na odległość 7,8 metrów. Jednocześnie zajął drugie miejsce w konkursie i pobił swój życiowy rekord o 15cm.

Wcześniej konkurs miał dramatyczny przebieg dla skoczka, ponieważ po piątej kolejce został wypchnięty z strefy medalowej. Jednak Piotrek wykonał ostatni skok precyzyjnie i spełnił swoje marzenie. Na pierwszym miejscu był Tomasz Jaszczuk z WLKS Nowe Iganie z wynikiem 8,1 metrów, zaś trzecie miejsce zajął Mateusz Różański z AZS PWSZ w Tarnowie z wynikiem 7,73 metrów.