Skrzyżowanie Koncertowej i Witoroskiej jednak z rondem

35204
fot. bialapodlaska.pl

Po analizie projektu, który początkowo nie zakładał budowy ronda, prezydent Michał Litwiniuk zlecił organizację konkursu na przeprojektowanie skrzyżowania. To najważniejsza inwestycja jaką w tym roku realizuje miasto. Jej koszt opiewa na kwotę niemal 7 mln zł. 

Termin zakończenia prac na odcinku od ulicy Koncertowej do Witoroskiej wyznaczono na sierpień, ale warto zaznaczyć, że już teraz rzeczywisty postęp prac wyprzedza założenia harmonogramu o miesiąc. Wykonana jest już ponad połowa kanalizacji burzowej, a do końca kwietnia mają zakończyć się roboty ziemne. W następnym miesiącu planowane jest położenie nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie dojazdu do ulicy Bocznej. Ponadto, gdy przejezdne będą ulica Koncertowa i Daleka, ruszą prace na ulicy Gromadzkiej. Przypomnijmy, że wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Budomex – Tre-Drom.

Obecnie ulica Koncertowa ma gruntową nawierzchnię i jest ona drogą dojazdową do posesji wzdłuż ulicy. Jednocześnie stanowi ona połączenie między ulicami Witoroską i Daleką. Odwadniana jest powierzchniowo poprzez spływ wody na przydrożne tereny. Istniejąca droga nie spełnia parametrów technicznych wynikających z Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

Do tego dochodzi brak kanalizacji deszczowej na ulicy Gromadzkiej. Tam, w miejsce odkrytego rowu odwadniającego powstanie kanał deszczowy zbierający wody opadowe i roztopowe. To z pewnością zwiększy bezpieczeństwo osób poruszających się po ulicy. Kanał deszczowy pojawi się również na ulicy Dalekiej, co umożliwi podłączenie wcześniej wybudowanych studni chłonnych na ulicach: Klonowej, Środkowej, Wolskiej, Przelotnej i Kołychawie.

Udostępnij!

Komentarze: 13

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Bardzo dobrze że będzie rondo, od razu do galerii będzie łatwiejszy dojazd, Panie Prezydencie co z galerią??? wiemy że nie chce pan robić przykrości dla pana paczu i jawo ale czas skończyć z dziadowskimi galeriami w Białej Podlaskiej. mieszkańcy na to zasługują. a jak tym panom nie pasuje to mogli to dawno zrobić, no ale po co było inwestować skoro ludzie nie mieli wyboru i chodzili do tych pseudo galeri.

  2. A poco kolejne rondo na witorowskiej to zart, przeciez ludzie w białej i tak nie potrafią po nich jezdzic tylko stoja jak swiete krowy z rozdziawioną gebą i nie wiedzą co maja zrobic haha

  3. Po jakiego grzyba tam rondo? Kolejna droga zaryglowana..skupili by się na szybkim i sprawnym zrobieniu tego tunelu, bo korki jak jasna cholera!!!

  4. Wokół PECu, WORDu, Oczyszczalni Ścieków dalej są góry śmieci pod drzewami. Ludzie zostawiają tam worki ze śmieciami domowymi, są tez nawet konstrukcje ze szklanych butelek, które ktoś regularnie dowozi w liczbie już kilkuset. Teren Pana Paczuskiego za garażami na ulicy Włoskiej to wstyd dla miasta jak obok działka PSW blisko PECu. Śmietniska butelek i plastików. Słaba to wizytówka miasta. W Brześciu jest czysto, Biała ma kogo gonić. Pozdrawiam.

  5. A Pan/Pani jest mieszkańcem, jakiego miasta, przepraszam? Rondo to bardzo dobry pomysł. Zdecydowanie ułatwia przejazd przez zakorkowaną ulicę. Oby planowo zostało wykonane. Na chwilę obecną trudno poruszać się po mieście, czy to pieszo, czy samochodem. Wszędzie prowadzone są prace modernizacyjne chodników i ulic.