Skusiły ich plecaki i kremy dla dzieci

Skusiły ich plecaki i kremy dla dzieci 16

Za kradzież sklepową odpowiedzą dwaj obywatele Białorusi w wieku 22 i 30-lat. Mężczyźni zatrzymani zostali na gorącym uczynku.

W poniedziałek (8 lipca) w godzinach południowych dyżurny bialskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o kradzieży. Doszło do niej na terenie jednego ze sklepów w Białej Podlaskiej. Złodziei na gorącym uczynku ujęli pracownicy ochrony. Na miejsce skierowano policyjny patrol. Zgłaszający tłumaczył też, że sprawcy widząc ochroniarzy usiłował wrócić na teren sklepu i wyrzucić tam skradzione przedmioty.

Policjanci zatrzymali 22-latka oraz jego 30-letniego wspólnika. Ustalili, że mężczyźni próbowali ukraść z marketu plecaki oraz dziecięce kremy warte łącznie prawie 600 złotych.

Wczoraj (9 lipca) amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze w kwocie 3 tys. zł. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *