Sławatycka szkoła przejdzie metamorfozę

Już w przyszłym miesiącu mają ruszyć prace związane z termomodernizacją budynku Zespołu Szkół w Sławatyczach. To przedsięwzięcie będzie kosztowało gminę nieco ponad 1,7 mln zł. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrało bialskie przedsiębiorstwo.

Znaczną część robót będzie stanowiła wymiana okien i drzwi w budynkach szkoły podstawowej, gimnazjum oraz hali sportowej. Ten ostatni obiekt pożegna również stary, a powita nowy i ocieplony dach. A to tylko niektóre z prac, jakie będą prowadzone w ramach projektu termomodernizacyjnego. W planach jest także montaż instalacji fotowoltaicznej za prawie 160 tys. zł, która zapewni energię elektryczną, a co za tym idzie, znacznie obniżą się koszty funkcjonowania budynku.

Inwestycja zakłada również docieplenie stropów oraz wykonanie opasek odwadniających. – Mamy problem z wodą, która prawdopodobnie podcieka pod budynek – wyjaśnia Arkadiusz Misztal, wójt gminy Sławatycze. – W kwietniu rozpoczną się prace przygotowawcze, które nie będą uciążliwe dla uczniów i nauczycieli, natomiast większość robót zostanie przeprowadzonych podczas wakacji. Pozostałe prace wykończeniowe i porządkowe planujemy na wrzesień – dodaje włodarz.

Całkowita wartość przedsięwzięcia opiewa na kwotę 1 712 000 zł, z czego około 1 200 000 zł pochodzi z dofinansowania. Do przetargu przystąpiły dwie firmy. Najlepsza propozycja wpłynęła od Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Granit” Spółka z o.o. z Białej Podlaskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *