Słoneczny Brzeg Bułgarii przyniósł jej międzynarodowy sukces

Słoneczny Brzeg Bułgarii przyniósł jej międzynarodowy sukces 16

Kinga Linkiewicz reprezentowała kraj na międzynarodowym festiwalu w Bułgarii. Młoda wokalistka wyśpiewała pierwsze miejsce. Jury nie wypuściło jej bez nagrody specjalnej.

Kinga Linkiewicz, wokalistka i skrzypaczka z gminy Wisznice reprezentowała Polskę podczas XXVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Dla Dzieci i Młodzieży w Bułgarii. Zajęła tam pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jej występ przypadł do gustu jury, które uhonorowało ją również nagrodą specjalną za najlepsze wykonanie utworu „Listen” z repertuaru Beyonce.

– Jadąc do Bułgarii miałam świadomość, że będę reprezentowała Polskę i przez to ciążyła na mnie duża presja odpowiedzialności za mój występ. Gdy po czterech dniach przesłuchań okazało się, że jestem w finale i zaśpiewam w koncercie galowym laureatów w amfiteatrze byłam tak zaskoczona, że nie mogłam w to uwierzyć – relacjonuje Kinga.

Jak wspomina był to dla niej nie lada szok oraz szczęście. – Po tym sukcesie uświadomiłam sobie, że ciężką, sumienną i wytrwałą pracą można naprawdę bardzo wiele osiągnąć. Trzeba tylko spróbować, nie bać się i uwierzyć w siebie – dodaje.

Sukces zmotywował ją do jeszcze prężniejszego działania. Kinga planuje wkrótce założyć własny kanał w serwisie YouTube i umieszczać tam covery utworów.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *