Sobotnie starcie AZS PSW

Sobotnie starcie AZS PSW 16

Po okazałym zwycięstwie nad Sportową Czwórką Radom zawodniczki AZS PSW Biała Podlaska czeka kolejny mecz ligowy w Grupie Spadkowej Ekstraligi. Już w najbliższej kolejce spotkań bialczanki mogą zapewnić sobie utrzymanie.

W sobotę 12 maja z podopiecznymi Michała Kwietnia zmierzą się sąsiadujące w tabeli futbolistki AZS Wrocław. Dla obydwu ekip będzie to ważne starcie, gdyż póki co żaden z tych zespołów nie zapewnił sobie utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. W lepszej sytuacji są jednak bialczanki, zawodniczki AZS PSW na trzy mecze przed końcem rozgrywek mają 9 punktów przewagi nad strefą spadkową i tylko seria nieprawdopodobnych wyników mogłaby zagrozić ich ekstraligowemu bytowi. Nawet remis w sobotniej potyczce zapewni gospodyniom utrzymanie.

W gorszej sytuacji są przyjezdne – wprawdzie wrocławianki lokują się tuż nad strefą spadkową, ale tylko o jeden punkt wyprzedzają ekipy z Radomia i Górzna. Akademiczki z Dolnego Śląska czekają jeszcze boje z tymi zespołami, więc w razie potencjalnej porażki mogą na koniec sezonu nie utrzymać bezpiecznej pozycji.

W ostatnich spotkaniach zarówno AZS PSW, jak i AZS Wrocław, wysoko wygrały swoje mecze, inkasując ważne punkty. Bialczanki pokonały 4:1 Sportową Czwórkę Radom, a wrocławianki rozbiły na swoim stadionie pewne utrzymania piłkarki AZS UJ Kraków 4:0.

W tym sezonie obydwie ekipy zmierzyły się dwukrotnie i za każdym razem górą były bialczanki. 2 września wygrały u siebie 2:1, po czym na wyjeździe 11 kwietnia również pokonały wrocławianki 2:0. Wszystkie bramki dla AZS PSW zdobyła kapitan Ewa Cieśla.

Mecz rozpocznie się w sobotę 12 maja o godzinie 11 na boisku kompleksu sportowego przy ulicy Sidorskiej 105. Wstęp wolny.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *