Spacer zakończył się tragedią. Strzelił do psa

Spacer zakończył się tragedią. Strzelił do psa 16
fot. KMP Biała Podlaska

Do zdarzenia doszło w czasie, gdy właścicielka czworonoga wyszła z nim na spacer. Mężczyzna strzelił do psa z broni. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za to przestępstwo do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (4 maja) o godzinie 20.30 dyżurny wisznickiego komisariatu policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zastrzelenia psa. Zgłaszająca tłumaczyła, że doszło do tego kiedy wyszła ze swoim czworonogiem na spacer.

Na miejsce od razu skierowano policyjny patrol. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Kobieta opowiedziała o zdarzeniu. Nie znała sprawcy, który zastrzelił jej owczarka niemieckiego.

Policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Zatrzymano go do wyjaśnienia. Mundurowi zabezpieczyli także należącą do niego broń myśliwską.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie 57-latkowi zarzutów. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wczoraj (7 maja) prokurator wystosował wobec niego dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Udostępnij!

Komentarze: 19

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Powinien uiścić grzywnę oraz w ramach rekompensaty zakupić właścicielce psa z rodowodem, opłacić tresera oraz zakupić karmy na rok czasu.

  2. Zastrzelenie psa to tragedia, ale śmiech. Skoro właściciele nie potrafią się nim zająć to dobrze zrobił. Puszczają psy bez smyczy, kagańca, zanieczyszczają prywatne tereny. Medal bym mu dał.

  3. Dzisiaj zabił psa jutro człowieka. Zwierzę nie potrafi bronić się więc kara powinna być wyższa niż za człowieka. Zwierzę tak samo czuje i do tego ufa

  4. Obserwator mięsa oczywiście nie spożywasz, bo przecież pochodzi od zwierząt, a one wszytko czują. Taka krówka, czy świnka ufa nam więc mięsa AUT.

  5. Na pewno większa tragedia niż pędzący na oślep pseudokierowcy nie zważający na innych uczestników ruchu, którzy lepszą skuteczność mieliby jakby sami tylko się selekcjonowali. Gość zastrzelił psa a może chciał zabić właścicielkę? Dostał dozór? To jest śmiech na sali. Za parę dni nie będzie psa i pani, bo ten pan może tak pomyśleć skoro może pójść siedzieć za psa, to lepiej za człowieka…

  6. Może pies go atakował? jak zawsze tylko jedna strona ma prawo wypowiedzi. Bo owczarki niemieckie sa przeciez takie potulne jak Reksio…

  7. Do Gonzo. Widać że nie masz żadnego zwierzaka w domu anie na podwórku nie lubisz zwierząt a jak by to był twój pies co byś zrobił piwo mu postawił zwierzę też chcę żyć.

  8. jaka bzdura psy ” właśc icielki” biegają luzem po łąkach , przecież zając czy mała sarna nie ma szans z takim owczarkiem… gdzie kaganiec? smycz? jeśli naprawdę tak dbała o swojego psa czemu go nie pilnowała? na innych portalach kompetentniej jest to opsiane niz na bp24. wyraźnie jest mówione ze właścicielka spuszczała ze smyczy kilka psów na raz na łąkach i lasach z dala od zabudowań co moim zdaniem jest działaniem co najmniej głupim…. nigdy bym nie pozwolił żeby mój pies który defacto też jest owczarkiem biegał luzem po łąkach…

  9. popieram Właściciel Owczarka. takie psy puszczane na wolnosci w lesie bądź polach potrafią dogonic i zabić mniejszą zwierzynę.tym bardziej jesli to pies wielkości owczarka, .a z tego co kojarzę ustawa o lasach tez zabrania takiego działania