Spędzają wakacje z Bogiem

DSC_4272

Już po raz ósmy odbywają się Wakacje z Bogiem. Parafia zadbała o to, aby dzieci się nie nudziły. Wiele różnych atrakcji przyciągnęło chętnych do zapisów.

Wakacje z Bogiem organizowane są dla dzieci z Parafii Michała Archanioła w Białej Podlaskiej.

Dzieci codziennie mają zapewnione mnóstwo zabawy. Dzisiaj, 27 czerwca od rana trwały warsztaty taneczne, dzieci mogły również obejrzeć samochody i sprzęt straży pożarnej oraz służby więziennej. O godzinie 14 rozpoczęło się piana party, a na godzinę 19 planowana jest dyskoteka.

-W tym roku zgłosiło się do nas aż 150 dzieci. Mamy także 56 wolontariuszy, którzy pomagają przy organizacji. Wspiera nas także bialski Caritas. Zadbaliśmy, aby nie brakowało atrakcji. W te wakacje, po raz pierwszy przygotowaliśmy zajęcia lepienia garnków z gliny. Mamy nadzieję, że dzieci będą się dobrze bawiły – powiedział Dominik Wasilewski, organizator wydarzenia.

-Zajęcia dla dzieci są w każdą środę i piątek. Z powodu budowy kościoła w naszej parafii od dwóch lat działamy na boisku szkolnym przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. Pomaga nam Fantomasz, a dzięki wsparciu sklepu muzycznego mamy nagłośnienie. To wspaniała inicjatywa, jako dziecko sama brałam udział w wakacjach. Teraz jestem organizatorem – dodała Wiktoria Denisiuk.

 

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *