Spektakle, uroczystości i marsze dla Niepodległej

Spektakle, uroczystości i marsze dla Niepodległej 16

Niepodległościowych uroczystości i akcji nie zabraknie też w Drelowie. Zaplanowano szereg imprez tematycznych i msze święte.

W Drelowie obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpocznął się już 9 listopada. Na ten dzień zaplanowano uroczystą mszę świętą o godzinie 10 i wspólne śpiewanie hymnu w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Po mszy uczestnicy przemaszerują na cmentarz parafialny. Tam zapalą znicze, a delegacje złożą kwiaty. Odbędzie się tam także niepodległościowy apel pamięci i przemówienia gości.

Kolejna część uroczystości tego dnia odbędzie się w Szkole Podstawowej w Drelowie. Zakopana zostanie tam „kapsuła czasu”. Nie obędzie się bez posadzenia „Dębu Niepodległości”. Tuż po tym wyświetlony zostanie klip pt. „Nasi najmłodsi dla Niepodległej”. Uczniowie przygotowali też spektakl na tą okazję.

9 listopada zakończy się II Biegiem Niepodległości ulicami Drelowa.

W niedzielę (11 listopada) na godzinę 7 zaplanowano „Strażacki Marsz Niepodległości Szlakiem Legionów Polskich”. Druhowie przejdą z Drelowa do Leśnej Podlaskiej. Tam w bazylice odprawiona zostanie msza.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *