Sport i zabawa podczas Dnia Dziecka

DSCN6899
fot. nadesłane

Najmłodsi mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego świętowali swój dzień na głównym placu. Były konkurencje sportowe, zabawy i wiele innych atrakcji.

Dzień Dziecka odbył się wczoraj (3 czerwca) na placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim. Świętowanie rozpoczęło się na sportowo, a wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkurencjach otrzymały takie nagrody jak piłki, zabawki, słodyczy, a także talony na różne smakołyki. Sportowym zmaganiom towarzyszyła muzyka w wykonaniu duetu wokalnego i artystycznego „Asters” z Terespola.

Podczas imprezy można było spotkać się z międzyrzeckimi policjantami, którzy wszystkim chętnym osobom nadawali unikalny numer i znakowali nim rowery. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo oraz by zapobiec ewentualnym kradzieżom. Na placu można było zobaczyć również inscenizację wypadku drogowego wykonaną przez międzyrzecką policję, straż pożarną i pogotowie. Pokaz polegał na rozcinaniu samochodu nożycami strażackimi i wyciągnięcie osoby poszkodowanej, którą zajęli się ratownicy medyczni.

Dzień Dziecka uświetniały także występy dwóch zespołów tanecznych – Dziecięcy Zespół Taneczny „Figiel” i Młodzieżowa Grupa Taneczna „Macierzanka” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Podlaskiej. Następnie zaprezentował się Zespół Ludowy „Leśne Echo” z Zaścianek. Do końca festynu imprezie towarzyszyła muzyka zespołu „Asters”. Ponadto dzieci cały czas mogły korzystać ze zjeżdżalni, trampoliny i dmuchanego zamku.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *