Sportowiec i pisarz w jednym

Sportowiec i pisarz w jednym 16
Z okazji Światowego Dnia Poezji biblioteka zaprasza na spotkanie z Waldemarem Golanko. Będzie to dobra okazja nie tylko do dyskusji, lecz także do zakupu książek czy zdobycia autografu autora.
Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (21 marca) o godzinie 18.15 w Bibliotece przy ulicy Orzechowej 34. Waldemar Golanko urodził się w Białej Podlaskiej. Jest absolwentem „Kraszaka” i bialskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Warto zaznaczyć, że był on wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w skoku dal i trójskoku, a także rekordzistą Polski juniorów w skoku w dal.

Golanko cztery dekady temu zdobył złoty medal w skoku w dal w Turcji. W 1979 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w tej samej konkurencji. Był również reprezentantem klubu AZS AWF Biała Podlaska. Zdobył wtedy cztery medale mistrzostw Polski w trójskoku – dwa srebrne i dwa brązowe.

Niestety, Waldemar Golanko w wyniku kontuzji musiał zakończyć karierę sportową. Autor zadebiutował powieścią „Wygrać to nie wszystko. W oparach absurdu”. Kolejny był tomik poezji „W cieniu kobiety”. Rok temu ukazała się jego druga powieść „Catharsis”, w której poruszał trudny problem choroby i śmierci bliskiej osoby.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *