Spotkają się na deskach sceny w „Weselu”

Spotkają się na deskach sceny w "Weselu" 15
W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Teatr Słowa podjął się próby inscenizacji „Wesela” ze względu na uniwersalne przesłanie dzieła.
Teatr Słowa działa od 2002 roku, obecnie swoją siedzibę ma w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Zespół teatralny ma charakter wielopokoleniowy, od uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum aż do seniorów. Osoby działające w teatrze traktują go jak odskocznię od męczącej codzienności, łagodzi on samotność oraz daje poczucie przynależności i bycia potrzebnym.

Sezon 2017/2018 jest ważnym okresem dla wszystkich polaków ponieważ od stu lat nasze państwo jest niepodległe, a w tym naród i jego obywatele. W utworze Stanisława Wyspiańskiego odnaleźć można wciąż aktualne przesłanie mówiące o tym, że my jako obywatele, społeczeństwo jesteśmy odpowiedzialni za los narodu oraz tak ważną niepodległość.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Jan Gałecki, scenografią oraz efektami dźwiękowymi zajął się Adam Korszun, kostiumy opracowała Małgorzata Maciejewska. Za nagłośnienie i oświetlenie odpowiadają Marcin Kalicki oraz Paweł Kędra.
W obsadzie „Wesela” są aktorzy z doświadczeniem scenicznym, jak panie: Gertruda Matysek, Grażyna Malczyk, Danuta Szaniawska, Bożena Juchimiuk, Teresa Czekaj siostry Julia i Zosia Orlik; panowie: Edward Burta, Tadeusz Humin, Adam Korszun (aktor, malarz, scenograf), Grzegorz Szypulski oraz debiutanci, panie: Ewelina Litwiniuk, Maria Barszcz, panowie: Dariusz Bieliński, Marek Maliszewski, Maciej Golba, Klaudiusz Kawka.
Jest to wspaniały zespół ludzi z pasją, wiedzą, wrażliwych na piękno polskiego słowa.

Premiera spektaklu „Wesele” odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 16 w Sali widowiskowo-konferencyjnej BCK im. B. Kaczyńskiego przy ul. Brzeskiej 41.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *