Spotkali się z artystką

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MDkxMzU4NTgtMTM1LTQuanBn,
Artystka z krwi i kości odwiedziła nasze miasto. Podczas spotkania, autorka powieści, reżyserka i scenarzystka w jednym opowiedziała słuchaczom o swojej twórczości oraz wizji pojmowania świata.

W dniu 5 kwietnia bieżącego roku Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej miał przyjemność gościć Darię Galant, autorkę powieści, tomików poetyckich i dramaturga.

Daria Galant jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją karierę pisarską rozpoczęła jako dziennikarka, obecnie zaś oprócz pisania powieści oraz zagłębiania się w świat poezji jest także scenarzystką i reżyserem filmów dokumentalnych.

Pisarka przybliżyła słuchaczom swoją koncepcję artystyczno-filozoficzną zwaną Teorią Białej Emocji. Opowiadała także o pracy z końmi i alpakami, które zamieszkują z nią w folwarku  „Olchowe Łąki”. Oczywiście, mówiła również o swojej twórczości.

Podobno jest na tyle uporządkowaną osobą (porównywała swój mózg do zbioru folderów w komputerze), że swoje książki czyta dopiero po ich wydaniu. Kiedy utraciła plik z tekstem jednej ze swoich powieści, bez większego problemu potrafiła go z pamięci odtworzyć.

Spotkaniu towarzyszyła ekspozycja obrazów Danuty Koszołko i Janusza Maksymiuka, którzy przyjaźnią się z autorką (wystawę prac oglądać można do końca kwietnia w godzinach pracy biblioteki).

Należy zaznaczyć, że Daria Galant jest urodzoną gawędziarką, to stwierdzenie wynika z faktu iż publiczność żywo angażowała się w dyskusję i nie czuła znużenia podczas trwającego prawie trzy godziny spotkania.

Artystka zapowiadała kolejne wizyty na Podlasiu, a jedną z najbliższych okazji ma być realizacja filmu o osobie Janusza Maksymiuka.

Za równo autorka jak i zgromadzeni słuchacze odczuli brak zainteresowania tego typu spotkaniami u osób młodych. Tak więc razem z kierownictwem Filii nr. 6 na kolejne wydarzenia kulturalne zapraszamy także młodzież ponieważ kwestie poruszane podczas tego typu spotkań mogłyby wywołać zainteresowanie współczesną literaturą a także sztuką.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *