Spotkania filmowe w kinie Merkury

Spotkania filmowe w kinie Merkury 15

Kino Merkury zaprasza na spotkania filmowe prowadzone przez dr Piotra Zdunkiewicza, absolwenta Akademii Filmowej przy Filmotece Narodowej w Warszawie. W każdy czwartek o 20.15 zaprezentowany będzie inny film.

Już 7 czerwca odbędzie się projekcja filmu „Katyń-ostatni świadek”. Opowiada on o dziennikarzu, który pragnie zostać zauważony. Przypadkowo trafia na informacje związane ze zbrodnią katyńską w 1940 roku.

„Nasze najlepsze wesele” zostanie wyświetlone 14 czerwca. Jest to projekcja o właścicielu znanej firmy weselnej, który po wielu latach przygotowywania wesel, stracił zapał do pracy.

21 czerwca wyświetlony będzie „Sobibór”. Jest to historia przedstawiająca czas przed buntem, który wybuchł w obozie zagłady w Sobiborze na Lubelszczyźnie. 600 wycieńczonych więźniów podjęło próbę ucieczki, stając przeciw uzbrojonym strażnikom.

Kiedy umiera Józef Stalin, na Kremlu rozpoczyna się walka o władzę. Film opowiadający o tych wydarzeniach „Śmierć Stalina” będzie można zobaczyć 28 czerwca.

„Tully” zostanie wyświetlony 5 lipca. Jest to komedia o trzydziestoletniej matce trójki dzieci, która musi zmierzyć się z młodą, ponętną, szaloną i tajemniczą nianią.

Paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny, nagle podczas podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę. Jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wyznaczonego toru. Między kobietami rodzi się przyjaźń, która przerodzi się w toksyczne uzależnienie. „Prawdziwą historię” będzie można zobaczyć 12 lipca.

„Na głęboką wodę” to film, który opowiada o szczęśliwym, zakochanym w sobie małżeństwie. Jednak, kiedy rodzinny biznes plajtuje, ich małżeństwo zostaje wystawione na próbę. W kinie już 19 lipca.

26 lipca zobaczymy „120 uderzeń serca”. Jest to opowieść o organizacji zrzeszającej osoby zarażone wirusem HIV i walczącej ze zmową milczenia rządu i organizacji farmaceutycznych.

Bilety w cenie 14 złotych można nabyć w budynku lub na stronie kina.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *