Spotkania w Merkurym mają swój jubileusz

Spotkania w Merkurym mają swój jubileusz 16

Spotkania Filmowe w Merkurym odbywają się już od 10 lat. Podczas jubileuszowej edycji spotkań na ekranie pojawi się kolejny wysoko nagradzany film.

Spotkania filmowe w kinie Merkury w tym roku obchodzą swój 10. jubileusz. Zainicjował je dr Piotr Zdunkiewicz – historyk kina i pracownik bialskiego PSW, Jacek Lewkowicz – kierownika kina Merkury oraz Marcin Kochnio.

Podczas spotkań miały być pokazywane ambitne i wymagające produkcje z całego świata. Początkowo w czwartkowe wieczory mieli spotykać się głownie studenci. Okazało się jednak, że propozycja przypadła także do gustu mieszkańcom miasta i okolic. Od dziesięciu lat Spotkania Filmowe przyciągają miłośników dobrego kina. W tym czasie na ekranie Merkurego pokazano prawie 500 filmów.

Spotkania Filmowe odbywają się w każdy czwartek o godzinie 20.15. 25 kwietnia miłośnicy dobrego kina będą mogli wziąć udział w jubileuszowym spotkaniu. Podczas niego wręczone zostaną medale i odznaczenia. Po wykładzie na sali zgasną światła, a na ekranie pojawi się kolejny film. Będzie to film libańskiej reżyserki pt. „Kafarnaum”, uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes. Opowiada on o małym uchodźcy z Syrii, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *