Prezydent przedstawił plany na najbliższy rok

DSC_4694
fot. Karolina Jaszczuk

Spotkanie noworoczne prezydenta to już tradycja. Michał Litwiniuk poszedł w ślad za swoimi poprzednikami i również postanowił je zorganizować. – Bądźmy razem, a uda nam się wspólnym wysiłkiem zrealizować dobry, noworoczny program dla naszego miasta, bo łączy nas Biała Podlaska – mówił tego dnia prezydent.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli wielu środowisk miejskich oraz duchowieństwa. – Ma ono charakter okolicznościowy i stanowi kontynuację dobrej, wieloletniej tradycji. Jest to okazja do tego, by złożyć życzenia współpracownikom, a także do poinformowania o planach na najbliższy rok – wyjaśnia Michał Litwiniuk.

Szereg zamierzeń prezydenta to w dużej mierze kontynuacja działań poprzedników. Chodzi m.in. o remonty w parku Radziwiłłowskim – przebudowę układu wjazdowego, budowę wieży oraz rewitalizację muzeum. Włodarz miasta wspomniał również o rozbudowie Bialskiego Centrum Kultury. Już niebawem zostanie ogłoszony konkurs na realizację projektu, a prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Michał Litwiniuk podczas spotkania mówił o budowie rond turbinowych na krajowej „dwójce” przy ulicy Terebelskiej oraz alei Solidarności. Wśród planów znalazło się też stworzenie ścieżki edukacyjnej wzdłuż rzeki Krzny oraz ukończenie budowy parku przy ulicy Terebelskiej. Prezydent przypomniał także o inwestycjach realizowanych przez miejskie spółki: budowę ciepłowni opalanej biomasą oraz modernizację oczyszczalni ścieków.

– Najbliższy rok to także wdrażanie obietnic, które złożyłem mieszkańcom. Rozmawiałem już z partnerami na temat utworzenia miejskiej strefy gospodarczej – mówi prezydent Litwiniuk. – Chcemy zaproponować przedsiębiorcom system zwolnień z podatku od nieruchomości w zamian za nakłady inwestycyjne ponoszone w Białej Podlaskiej, a co za tym idzie – tworzenie miejsc pracy.

Ponadto wśród zamierzeń znalazło się przyjęcie na wiosnę planów budowy ulic i chodników na najbliższe pięć lat. Prezydent poinformował również o chęci przejęcia części lotniska przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które chce utworzyć tam garnizon. Obecnie bialski magistrat oczekuje na precyzyjne informacje w tej sprawie. – Najprawdopodobniej z końcem lutego miałby powstać taki strategiczny dokument przesądzający o działaniach resortu obrony narodowej – wyjaśnił Litwiniuk.

Podczas spotkania głos zabrał również Dariusz Stefaniuk, były prezydent Białej Podlaskiej, a obecnie wicemarszałek województwa lubelskiego. – Najważniejsza jest Biała Podlaska i to, żeby była ona w dalszym ciągu miastem rozwijającym się. Z całego serca życzę, aby budżet Białej Podlaskiej był zrealizowany w 100 proc. Te inwestycje traktuje trochę jak własne dzieci, bo 99 proc. to te, które wspólnie stworzyliśmy i zaprojektowaliśmy. Ale pojawiły się też nowe i kibicuje, by udało się je zrealizować.

Udostępnij!

Komentarze: 19

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Czyli co? Obaj prezydenci zamienili się stołkami – tylko wyższymi. Poza tym „ręka ręke ” myje i „nic się nie stało”. Sami swoi… Po co były te wybory? Nie wiem…

  1. no przepraszam a co się miało zmienić ???? sami głosujecie na PO lub PIS tylko te partie w waszych mózgach mają jedyne zakotwiczenie więc się później nie dziwcie i nie miejcie pretensji. i wcale mi was nie żal prostaki że was tam rzeźbią od tylu dekad. 90% inteligencji została zabita w trakcie i po wojnie a zostali sami „debile” i szumowiny które za paczkę fajek donosiły na komende NIE NADAJECIE się na nic lepszego

 2. zostawcie skrzyżowanie Terebelskiej z obwodnicą w spokoju, jedno z bezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. Rondo turbinowe? dopiero się zacznie, zobaczcie sobie filmiki z takich rond… kto jedzie pierwszy raz, na pewno pojedzie ŹLE!!!!!!!

  1. Kuba mysle ze jeszcze samochodem nie jezdzisz co najwyzej rowerkiem, to skrzyzowanie MUS poprawić bo jest spaprane od początku podobnie jak wiadukt ale wiaduktu juz nie ruszą bo za duze koszty a wystarczylo duze rondo takie jak bylo w trakcie budowy wiaduktu i nie bylo by problemów z widocznoscią i podjazdem cięzarówek po opadach śniegu. Takie jest moje zdanie

   1. wiadukt powstał i nie ma co pitolić od nastu lat o jego potrzebności większej bądź mniejszej JEST I JUŻ. I nie jest wcale źle zbudowany tylko zawsze jak coś nowego powstanie na WSI to rodzi problemy i brak zrozumienia. Natomiast na opady śniegu nie ma mocnych i przy obfitych trzeba się liczyć z jakimiś utrudnieniami…. skąd wy się w ogóle takie pajace bierzecie? JPRD….. nie tylko naród wiecznie narzekający to jeszcze nigdy nie dogodzisz i we wszystkim coś znajdzie żeby tylko skrytykować JPRD żal mi was prostaki

 3. Czy w tym mieście nie ma młodych ludzi, którzy działają na rzecz miasta ?? tylko same leśne dziadki ?? Dziwnie to wygląda.

  1. Ci starsi mają mentalność jeszcze z czasów komuny. Młodych zdolnych, wybijających się trzeba wyciąć za w czasu, bo w przyszłości mogą być zagrożeniem. Nie ma konkurencji, która rodzi się na rywalizacji z najlepszym owocem. Dlatego miernoty rządzą, okopując się klakierami.

 4. Wszystko ladnie i pieknie ale …brak konkretow. Inwestycje poprzednika to zadne osiagniecia. Co ze stadionem? Co z karuzela? Vice Boguslaw chyba bedzie wiedzial on ma sklepy meblowe a agata z meblami jest mu nie wygodna….SLABO PANOWIE SLABIUTKO