Spotkanie różnych narodowości z przeszłością

Spotkanie różnych narodowości z przeszłością 15
fot. archiwum

Historia lokalna ma ogromny związek z ludźmi, którzy ją tworzą. Warto poznać bliżej tych, którzy byli przed nami, a także lepiej poznać nasze miasto z innej perspektywy.

Wydarzenie Biala Reunion 2018 odbędzie się 1 i 2 sierpnia (środa i czwartek) w Białej Podlaskiej. Celem wydarzenia jest poznanie miasta, jego historii oraz obecnych mieszkańców przez delegację z Izraela oraz Wielkiej Brytanii. Odwiedzający nasze miasto to ludzie urodzeni przed II wojną światową w Białej Podlaskiej, a także ich potomkowie.

Oficjalne powitanie gości zaplanowano na 1 sierpnia o godzinie 9. Spotkanie odbędzie się w budynku Bialskiej Izby Gospodarczej w Parku Radziwiłłowskim. Program prezentuje się następująco: godz. 9-11 powitanie gości na dziedzińcu pałacowym Parku Radziwiłłowskiego, o godzinie 11.30 odbędą się warsztaty wytwarzania ceramiki z Nurit Shany i będą trwały do 14.30. O godzinie 15 rozpocznie się kadisz i modlitwa ekumeniczna na Cmentarzu Żydowskim, na czym zakończy się pierwszy dzieńt tego wydarzenia.

W dzień drugi od godziny 17 do 19 odbędzie się spotkanie z Nurit Shany, córką Yosla Birnsteina – piarza urodzonego w Białej Podlaskiej przed II Wojną Światową. Spotkanie przewiduje spacer, podczas którego odłsuchamy 12 opowiadań, a następnie uczestnicy spotkania przeniosą się do ogródka kawiarni Juice Coffe.

 

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *