Sprawca okazał się recydywistą

Sprawca okazał się recydywistą 16

Policjanci ustalili sprawcę, który naraził mieszkankę Białej Podlaskiej na stratę ponad 3,5 tys. zł. Okazało się, że mężczyzna jest recydywistą. Grozi mu wysoka kara.

W połowie lipca nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego w Białej Podlaskiej. Z wnętrza ukradł kartę bankomatową oraz kody do autoryzacji przelewów. Sprawca wykonał przelewy z konta pokrzywdzonej i naraził ją na stratę ponad 3,5 tys. zł.

Sprawą zajęli się bialscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w tym zdarzeniu. 26-letni bialczanin został zatrzymany do wyjaśnienia. W toku sprawy okazało się, że nie jest to jego jedyny czyn zabroniony. – Pod koniec czerwca mężczyzna odpowiadał bowiem za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów. Wówczas został też objęty dozorem policji – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty na warunkach recydywy. W ubiegłą sobotę (18 lipca) sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Za popełniony czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, w przypadku recydywy kara może być zwiększona nawet o połowę.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *