Sprawdź co ZUS zrobił z pieniędzmi

Sprawdź co ZUS zrobił z pieniędzmi 15
Każdy przedsiębiorca może uzyskać informację na temat tego w jaki sposób Zakład Ubezpieczeń Społecznych podzielił jego wpłatę składek ze wskazanego kresu rozliczeniowego.

Szczegółowe rozliczenie można uzyskać od ręki na sali obsługi klientów u doradcy płatnika składek.

Z wydrukowanego raportu rozliczenia zainteresowany dowie się ile złotych z konkretnego przelewu zasiliło fundusze ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych a także Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Raport pokazuje również na jakie okresy została zaliczona wpłata jaka kwota pokryła ewentualne odsetki. Takie rozliczenie można otrzymać już kilka dni po zrealizowaniu przelewu do ZUS.
Dokument rozliczeniowy może przydąć się przedsiębiorcom w rozliczeniach z urzędem skarbowym.

Składki na ubezpieczenia społeczne pomniejszają dochód, od którego oblicza się podatek.
Natomiast składka zdrowotna częściowo pomniejsza sam podatek. Informacja o tym, jaka kwota pokryła ubezpieczenia społeczne, a jaka – zdrowotne, pomoże więc w prawidłowym ustaleniu zaliczki na podatek dochodowy.

Najwcześniejszy okres za który możemy otrzymać taki dokument rozliczeniowy rozpoczyna się 1 stycznia br. Od tej daty każdy przedsiębiorca ma w ZUS indywidualny rachunek skarbowy.

Od początku roku płatnicy składek z województwa lubelskiego wykonali około 310 tys. przelewów na łączna kwotę ponad 2 mld zł.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *