Sprzedawał narkotyki małoletnim. Grozi mu do 15 lat więzienia

Sprzedawał narkotyki małoletnim. Grozi mu do 15 lat więzienia 16

Sprzedał ponad 1600 dilerskich porcji narkotyków. Okazało się, że 19-latek posiada też znaczną ilość mefedronu. Sprawa jest w toku. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

Międzyrzeccy policjanci wpadli na trop 19-latka z gminy Drelów. Podejrzewali, że mężczyzna posiada narkotyki oraz nimi handluje. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Znaleziono u niego woreczki z krystalicznym proszkiem. Badanie laboratoryjne wykazało, że jest to mefedron. Można było uzyskać z niego ponad 80 porcji dilerskich. Substancja została zabezpieczona, a 19-latek zatrzymany.

W trakcie działań, policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy. Ustalono, że mężczyzna handlował narkotykami od połowy ubiegłego roku na terenie gminy Drelów. W tym czasie sprzedawał nielegalne substancje także małoletnim. Policjanci przyznają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Dzisiaj (18 marca) Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Porcja dilerska według prawa oznacza minimalną ilość narkotyku, która może wywołać efekt odurzenia u osoby dorosłej.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. W Drelowie diler niemożliwe przecież Drelów to poplecznik PSL-u tam cała Bialska wierchuszka PSL-mieszka Wstyd !!!!

  2. tylko tak napisane jest , a on to chyba z dołha albo szachistan , będzie teraz kitrał tyłek po kontach , ale nie ma co żałować że dla małletnich sprzedawał , sam dam cyne żeby go pojechali