Sprzęt rehabilitacyjny za darmo. Otwarto wypożyczalnię

Sprzęt rehabilitacyjny za darmo. Otwarto wypożyczalnię 16

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny otworzył wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Można skorzystać z niej za darmo.

Nowa wypożyczalnia sprzętu mieści się w Ośrodku Opieki Medycznej „Domowy Szpital” przy ul. Spółdzielczej 5 w Białej Podlaskiej. Czynna jest w poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 8-15 oraz wtorki i środy w godzinach 11-18.

Priorytetem utworzenia wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego jest wzrost dostępności wysokiej jakości usług społecznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Ma na celu także poprawę jakości życia osób starszych, niepełnosprawnych i niesamodzielnych.

Wypożyczalnia ma przyczynić się również do podniesienia standardu i komfortu pacjentów. Wybór i zakup sprzętu podyktowany był umożliwieniem dostępności np. do szyn CPM obecnie dostępnych tylko w Lublinie, czy w Warszawie, jak również łóżek medycznych elektrycznych o regulowanej wysokości wyposażonych w barierki i wysięgnik. Ponadto oferowane są rowery treningowe, orbitreki, bieżnie, wózki inwalidzkie, koncentratory tlenu i wiele innych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *