Srebro Olimpii

DSC_3651

Szczypiorniści Olimpii Biała Podlaska walczyli dzielnie, ale nie udało im się zdobyć złotego medalu Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Drugie miejsce w turnieju tej rangi jest jednak również wspaniałym wyczynem.

Bialczanie byli gospodarzami turnieju rozgrywanego w dniach 25-26 maja. Po fantastycznym meczu półfinałowym z MKS SMS Zagłębie Lubin bialscy szczypiorniści spotkali się z drużyną UKS Anilana Łódź. Mecz z łodzianami był rewanżem za spotkanie w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski, gdzie zawodnicy Anilany nieznacznie zwyciężyli.

Zanim doszło do starcia najlepszych drużyn w 2018 roku kibice zgromadzeni w hali Szkoły Podstawowej nr. 3 oglądali walkę o brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce spotkały się PGE VIVE Kielce oraz MKS SMS Zagłębie Lubin.

Od początku starcia skuteczniejsi byli kielczanie, którzy bardzo szybko odskoczyli rywalom. Spory wpływ na wynik spotkania miał bramkarz kieleckiej ekipy Miłosz Wałach, który swoimi interwencjami skutecznie odbierał lubinianom nadzieję na wygraną. Do przerwy PGE VIVE prowadził 16:8 i wszystko wskazywało na to, że Zagłębie nie będzie w stanie odmienić losów spotkania.
Po zmianie stron mecz nieco się wyrównał, ale wraz z upływającymi minutami stało się jasne, że brązowy medal Mistrzostw Polski pojedzie do Kielc. Ostatecznie PGE VIVE pokonało MKS SMS Zagłębie Lubin 29 do 17.

Mecz finałowy rozpoczął się z opóźnieniem, gdyż przez kilka minut w bialskiej hali zabrakło prądu elektrycznego. Spotkanie lepiej rozpoczęli bialczanie. Po bramce Jakuba Poloka na 1:0 publiczność oszalała z radości. Zawodnicy Olimpii agresywnie bronili, w bramce świetnie spisywał się Hubert Niedzielski. W ataku zaś wychodziły im zarówno rzuty z dystansu jak i techniczne zagrania czego przykładem była okazała „wkrętka” Jakuba Tarasiuka wyprowadzająca gospodarzy na prowadzenie 6:4.

Wraz z upływającym minutami goście zaczęli grać coraz lepiej i po raz pierwszy wyszli na prowadzenie przy stanie 8:7. Niestety dla bialskiej ekipy łodzianie poszli za ciosem i po trzech bramkach z rzędu wygrywali 13:9. W końcówce pierwszej połowy do bialskiego zespołu wkradła się nerwowość, co przyjezdni skrzętnie wykorzystali do przerwy prowadząc 18:12.

Po zmianie stron Anilana zdobyła dwie bramki i wydawało się, że finał jest już rozstrzygnięty. Wtedy nastąpił zryw bialczan, którzy w kilka minut odrobili cztery bramki. Goście w odpowiedzi wykorzystali grę w przewadze, strzelili trzy gole i objęli prowadzenie 26:19. Mecz nie układał się po myśli gospodarzy i przy stanie 22:30 trener bialczan Marcin Stefaniec „wziął czas” dla swoich podopiecznych.

Przerwa pomogła szczypiornistom Olimpii, którzy odrobili dwie bramki, jednak chwilę potem znowu musieli grać 2 minuty w osłabieniu, co łodzianie wykorzystali zdobywając kolejne gole. Pomimo szturmu w końcówce meczu zawodnicy Olimpii nie byli w stanie odwrócić losów meczu i ostatecznie przegrali z łodzianami 30:35.

Złoty medal był na wyciągnięcie ręki, jednak tego dnia zawodnicy Anilany zagrali niemalże bezbłędnie i wygrali zasłużenie. Dla szczypiornistów Olimpii oprócz srebrnego medalu pozostaje świadomość, że bycie drugą ekipą w Polsce jest również wielkim zaszczytem co docenili bialscy kibice nagradzając swoich ulubieńców gromkimi brawami. Bialczanie za rok powinni być kandydatami do medalu.

Skład UKS Olimpia Biała Podlaska: Niedzielski, Stroiński, Polak – G. Olichwiruk, Szyszko , Polok , M. Olichwiruk , Jaszczuk , Michalczuk, Tarasiuk , Kobyliński, Fic, Cielecki, Grochowski, Winnicki.