Stachursky porwał tłumy

DSC_4761

Okres wakacji to czas wielu imprez plenerowych i zabawy do białego rana. Mieszkańcy łomaskiej gminy mieli możliwość wspólnej zabawy przy dźwiękach zespołów ludowych oraz disco polo. Smakosze mogli skosztować regionalnych przysmaków, a dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanych zamkach.

Z okazji 450-lecia nadania praw miejskich miejscowości Łomazy zorganizowano Łomaski Festiwal Kultury. Wydarzenie zostało podzielone na dwa dni. W sobotę odbyła się konferencja popularno-naukowa, podczas której przybliżono historię miejscowości, parafii rzymsko-katolickiej, unickiej oraz prawosławnej.

W niedzielę impreza rozpoczęła się o godzinie 14. Na scenie jako pierwsza pojawiła się Orkiestra Dęta z Łomaz. Wykonywanymi utworami zachęcili uczestników do słuchania. Zaraz po nich Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski wraz z Dyrektorem łomaskiego GOK – Ryszardem Bieleckim oficjalnie rozpoczął wydarzenie.

Drugim punktem dnia były występy zespołów ludowych, które przyjechały na Łomaski Festiwal Kultury. Część zespołów miała również swoje stoiska, gdzie częstowali przybyłych na wydarzenie lokalnymi przysmakami.

Od godziny 17 na scenie zaczęły pojawiać się zespoły muzyczne. Podczas występu zespołu „Tentative” z Łomaz pod sceną pojawiły się młodsze osoby, które zostały tam na dłużej.

O godzinie 19 kapela „Klawa Ferajna” wykonała kilka swoich utworów, wystąpiła także Sylwia Zawiślak. Z przyczyn niezależnych od organizatorów koncert zespołu Extazy został przesunięty na godzinę 21. Wszyscy bawili się świetnie, pod sceną znalazło się wiele osób. Po ich występie, obok sceny odbył się pokaz tańca z ogniem Prometeo. Po godzinie 22 rozpoczął się występ Stachurskiego.

Poza głównymi atrakcjami dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zamków. Organizatorzy zadbali również o to, aby nikt nie wyszedł głodny. Każdy miał możliwość zjedzenia bigosu przygotowanego przez panie z Łomaz. Ponadto były stragany, loterie oraz wata cukrowa i popcorn.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *