Stacjonowali w Białej niemal wiek temu. Pamiętamy o nich do dziś

Stacjonowali w Białej niemal wiek temu. Pamiętamy o nich do dziś 16

34. Pułk Piechoty przez cały okres II RP był związany z Białą Podlaską. Żołnierze czynnie uczestniczyli w inicjatywach społecznych, pomagali ludności cywilnej w naprawie zniszczonej infrastruktury czy w czasie klęsk żywiołowych. Ogromne poświęcenie podczas wojny polsko-bolszewickiej i w kampanii wrześniowej przypieczętowało ich przywiązanie do Podlasia i jego mieszkańców.

Miejskie Obchody Święta 34. Pułku Piechoty odbędą się już w najbliższą niedzielę (12 maja). O godzinie 10 pod pomnikiem na ulicy Warszawskiej rozpoczną się oficjalne uroczystości, po których zostanie odprawiona msza w kościele św. Antoniego. Po eucharystii przyjdzie czas na piknik wojskowy, któremu będą towarzyszyły liczne atrakcje. W planach jest m.in. koncert, wystawa sprzętu wojskowego oraz liczne wystawy i pokazy.

Warto również wspomnieć, że podczas uroczystości będą występowały utrudnienia w ruchu. Jak podaje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta, na czas prac przygotowawczych oraz uroczystości przy pomniku zostanie wyłączony odcinek ulicy Warszawskiej od ulicy Kopernika do wjazdu do Starego Sławacinka. – Zostanie zorganizowany objazd ul. Sławacińską, tj. w godz. 9.00 – 11.30. Ponadto nie będzie wjazdu pojazdów pow. 3,5 tony w ulicę Warszawską z trasy E30. Na czas przemarszu do kościoła zostanie wyłączony z ruchu odcinek od ul. Pokoju do ul. Kraszewskiego, tj. w godz. 10.50 – 11.30. Na czas przemarszu z kościoła na plac Wolności, tj.  w godz. 12.30 – 12.50 – informuje rzecznik.

Utrudnienia wystąpią również na ulicy Kraszewskiego (na czas przemarszu uczestników do kościoła, tj. w godz. 11.10 – 11.30 oraz na czas przemarszu z kościoła na plac Wolności, tj. w godz. 12.30 – 12.40), na ulicy Narutowicza (na czas przemarszu do kościoła oraz z kościoła zablokowanie ruchu na ok. 10 minut) oraz na placu Wolności na czas przygotowań (od godz. 8.00, uroczystości, w trakcie festynu oraz prac porządkowych, tj. w godz. 8.00 – 18.00).

Stacjonowali w Białej niemal wiek temu. Pamiętamy o nich do dziś 17

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *