Stadion powstanie. Miasto dołoży 14 milionów

Stadion powstanie. Miasto dołoży 14 milionów 16
Podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta, radni zadecydowali, że stadion powstanie. Przegłosowali także zmiany w budżecie. Miasto dołoży do budowy stadionu 14 milionów z nadwyżki budżetowej.
Budowa stadionu w Białej Podlaskiej będzie kosztować miasto 41 mln złotych. Inwestycja ma być gotowa w lipcu przyszłego roku. Powstanie w miejscu obecnego stadionu przy ul. Piłsudskiego. Według projektu trybuna wschodnia ma pomieścić ponad 3 tys. kibiców. Wraz ze stadionem powstanie też zaplecze sportowo-socjalne, parkingi,  siłownia i hala sportowa z której będą mogli korzystać też uczniowie mieszczącego się w sąsiedztwie „Ekonomika”.

Nowy obiekt ma spełniać wymogi ekstraklasy. Miasto otrzymało 10 mln dofinansowania na ten cel. Plusy budowy stadionu zauważył radny Robert Woźniak – Patrząc na miasta wokół Białej Podlaskiej, to wstyd, żebyśmy i my nie mieli takiego obiektu. Dobrze, że  powstanie też tak długo wyczekiwana hala sportowa dla „Ekonomika” – dodaje.

Początkowo koszt budowy tego obiektu oszacowano na 25 mln zł. Podczas przetargu okazało się, że najniższa oferta firmy S-Sport z Katowic przekracza szacunkowy koszt o ponad 14 mln zł. Na sesji prezydent miasta Dariusz Stefaniuk, tłumaczył, że sytuacja finansowa miasta jest dobra i samorząd stać na dołożenie do budowy z „własnej kieszeni”. Podkreślał też, że dzięki takiej infrastrukturze Biała Podlaska będzie widocznym punktem na mapie województwa i przyciągnie inne drużyny, co zapewni samofinansowanie się obiektu.

Innego zdania był rady Wojciech Sosnowski, który twierdzi, że miasto powinno w pierwszej kolejności zająć się budową dróg, chodników czy też oświetleniem miasta zamiast budową stadionu. Podobnego zdania była radna Alicja Łagowska. W jej ocenie prezydent miasta powinien myśleć przyszłościowo i zająć się ważniejszymi inwestycjami: –  Prezydent powinien pochylić się nad pewnymi ważniejszymi rzeczami i myśleć przyszłościowo. Tymczasem mamy tylko igrzyska – tłumaczyła na sesji Alicja Łagowska.

Łącznie miasto nadwyżka budżetowa miasta wyniosła 38 mln złotych. Środki pochodzą głównie z niewykorzystanego i przesuniętego ubiegłorocznego budżetu oraz z niewykonanych inwestycji.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *